Zamknij

Pierwszy polski serial Netflix. Wiemy, w którym mieście będzie kręcony

Redakcja
29.01.2018 11:56
Pierwszy polski serial Netflix. Wiemy, w którym mieście będzie kręcony
fot. Pixabay

Wiadomo już coraz więcej na temat pierwszego polskiego serialu Netflixa w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik.

Pierwszy polski serial Netflix. Kiedy premiera?

W ciągu najbliższych kilkunastu dni rozpoczną się zdjęcia w Lublinie. Takimi informacjami podzieliła się lubelska „Gazeta Wyborcza”. Wiadomo więc, że część akcji produkcji w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik będzie dziać się właśnie w mieście nad Bystrzycą. „GW” dodaje, że zdjęcia kręcone będą m.in. w Centrum Spotkania Kultur.

Światowa premiera serialu w serwisie Netflix ma odbyć się w 2018 roku. Produkcja ma kontynuować tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i przedstawiać alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. Z udostępnionych informacji wynika, że akcja ma dziać się w 2002 roku, dwadzieścia lat po ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce.

Zobacz także

Serwis Filmstart.pl podał kilka nazwisk aktorów, którzy zagrają w produkcji. Będą to zatem Zofia Wichłacz, Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Maciej Musiał, Robert Więckiewicz i Patrycja Wolny.

Zobacz także

RadioZET.pl/SI