Zamknij

Nie żyje producent „Simpsonów” i „Ricka i Morty'ego”. Miał 54 lata

Maciej Friedrich
25.09.2019 10:09
Nie żyje producent „Simpsonów” i „Ricka i Morty'ego”. Miał 54 lata
fot. screen: YouTube

Nie żyje J. Michael Mendel, uznany producent telewizyjny, współtwórca serialu „Rick i Morty” oraz uwielbianych na całym świecie „Simpsonów”. Zmarł w wieku 54 lat w Studio City w Kalifornii.

Nie żyje J. Michael Mendel, jeden z najbardziej uznanych producentów telewizyjnych. Zmarł w wieku 54 lata w Studio City w Kalifornii. Mendel był zdobywcą czterech nagród Emmy oraz współtwórcą kultowego już serialu animowanego „Simpsonowie”. Doskonale przyjęta została również stosunkowo świeża produkcja Michaela, „Rick i Morty”. Od 2013 roku związany był z platformą Adult Swim, która po jego śmierci wydała oświadczenie. Producenta pożegnał również Justin Roiland, twórca „Ricka i Morty'ego”.

 Nie żyje Alicja Treutler, bohaterka słynnego zdjęcia z Powstania Warszawskiego

Nie żyje producent „Simpsonów” J. Michael Mendel. W sieci pojawiło się oświadczenie

Stacja Adult Swim wystosowała oświadczenie, w którym złożyła kondolencje rodzinie zmarłego reżysera.

Wszyscy z Adult Swim są zdruzgotani odejściem Mike'a Mendela. Mike był sercem całej rodziny „Ricka i Morty'ego”, będzie nam brakować jego talentu i dowcipu. Mike był szanowanym zdobywcą nagród Emmy, producentem z 25-letnim doświadczeniem w branży, który pokierował i wspierał pokolenia artystów, pisarzy i twórców, a jego nieobecność odczuje cała społeczność. Składamy kondolencje rodzinie i przyjaciołom w tym trudnym czasie.  

Mój przyjaciel, partner i producent Mike Mendel odszedł. Jestem zdruzgotany. Serce mi pęka dla jego rodziny. Nie wiem, co bez Ciebie zrobię, Mike. Jestem zniszczony – napisał na Twitterze Justin Roiland.

Jak dotąd nie wiadomo, co było przyczyną śmierci Mendela. Jego odejście to z pewnością cios dla światowej produkcji telewizyjnej.

Wpis Justina Roilanda
fot. Tweeter:@Justin Roiland

 Sid Haig nie żyje. Słynny aktor filmów grozy zmarł w wieku 80 lat  

Zagłosuj

Oglądałeś "Simpsonów" lub "Ricka i Morty'ego"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF