Zamknij

Zmarła aktorka znana z „Seksmisji”. Magdalena Scholl-Kalinowska miała 49 lat

Maciej Friedrich
30.09.2019 10:31
Zmarła aktorka znana z „Seksmisji”. Magdalena Scholl-Kalinowska miała 49 lat
fot. INPLUS/East News

W piątek, 27 września w wieku 49 lat zmarła Magdalena Scholl-Kalinowska. Polska aktorka znana jest widzom z ról między innymi w „Seksmisji”, „Nad Niemnem” czy „Jan serce”. W sieci pożegnali ją koledzy i koleżanki z branży.

Nie żyje Magdalena Scholl-Kalinowska. Polska aktorka wystąpiła w „Seksmisji”

W piątek, 27 września w wieku 49 lat zmarła Magdalena Scholl-Kalinowska, polska aktorka ciesząca się dużą popularnością w latach 80. Najbardziej znana jest z ról dziecięcych, wcieliła się między innymi w „Bąbla” w „Rodzinie Leśniewskich”, Antolkę Bohatyrowiczównę w „Nad Niemnem” czy Pippi Langstrump w „Akademii Pana Kleksa 2”. Na swoim koncie ma również epizodyczną rolę małej dziewczynki w kultowej „Seksmisji”.

Magdalena Scholl-Kalinowska urodziła się 18 grudnia 1969 roku w Łodzi. Ukończyła studia na wydziale socjologii Uniwersytetu Łódzkiego. W 2014 roku wydała książkę „Nowicjusz”.

 Nie żyje Jan Kobuszewski. Wybitny aktor miał 85 lat

Nie żyje Magdalena Scholl-Kalinowska. Aktorkę pożegnało środowisko aktorskie i filmowe

Śmierć Magdaleny Scholl-Kalinowskiej było ciosem dla polskiego środowiska filmowego. W sieci pojawiły się wpisy, w których aktorzy i reżyserzy oddali cześć zmarłej.

Nasza Magda. Bąbelek, odeszła w wieku 49 lat do Aniołów. Smutek i żal – napisała na Facebooku aktorka Iwona Pawlak.

Krótko się znaliśmy. Trzy dni zdjęć do 'Nad Niemnem'. Tańczyliśmy razem w ujęciach pod Białymstokiem. Nie mogłem uwierzyć w to, co wczoraj przeczytałem. Bardzo smutna wiadomość. Bardzo. Miałem kontakt z Magdą przez FB. Odpoczywaj w pokoju – napisał Krzysztof Derkowski.

 Jacques Chirac nie żyje. Były prezydent Francji miał 86 lat  

Nie żyje Magdalane Sholl Kalinowska
fot. screen: Tweeter

RadioZET.pl/MF