Zamknij

Nie żyje Rip Taylor. Aktor wystąpił w „Kevin sam w Nowym Jorku”

Maciej Friedrich
09.10.2019 10:29
Nie żyje Rip Taylor. Aktor wystąpił w „Kevin sam w Nowym Jorku”
fot. screen: YouTube

6 października w wieku 84 lat zmarł Rip Taylor, uznany w USA komik i aktor, którego widzowie mogli oglądać między innymi w „Kevin sam w Nowym Jorku” i „Rodzinie Adamsów”. Na swoim koncie miał też rolę u boku polskiej aktorki Joanny Pacuły.

Nie żyje Rip Taylor – amerykański komik i aktor

Filmowy świat pożegnał kolejną znaną i lubianą postać. 6 października w wieku 84 lat zmarł Rip Taylor, aktor i jeden z najbardziej cenionych w Stanach Zjednoczonych komików. Artysta od kilku tygodni ciężko chorował i nie opuszczał łóżka, był także hospitalizowany po napadzie padaczkowym. Gwiazdor odszedł w Los Angeles, o śmierci poinformował jego agent i przyjaciel Harlan Boll.

Największą radością, jaką Rip miał w życiu, było rozśmieszanie innych. Nie miał łatwego dzieciństwa. Obrażany i zastraszany, powiedział, że wcześnie odkrył, że nie uderzą cię, jeśli się śmieją – napisał w poście na Facebooku Boll.

Nie żyje Rip Taylor
fot. facebook: @bharlan.boll

 Nie żyje Diahann Carroll. Gwiazda "Dynastii" miała 84 lata

Nie żyje Rip Taylor – kim był komik, który wystąpił w „Kevinie samym w Nowym Jorku”

Rip Taylor, a właściwie Charles Elmer Taylor, urodził się 13 stycznia 1935 roku w Waszyngtonie. Artysta był jednym z najpopularniejszych amerykańskich komików, okres jego świetności przypadł na przełom lat 60. i 70. Nazywany był „płaczącym komikiem” i „królem konfetti”. Rozpoznawalność zawdzięczał ekstrawagancji i charakterystycznemu stylowi. Fani uwielbiali jego sumiaste wąsy, tupecik i zwyczaj obsypywania wszystkich konfetti.

Taylor ma na swoim koncie role w kinowych hitach „Kevin sam w Nowym Jorku” oraz „Niemoralna propozycja”. Razem z polską aktorką Joanną Pacułą zagrał w „Milczeniu Baranów”. Podkładał głos rozmaitym postaciom w kreskówce „Jetsonowie” oraz Festerowi w „Rodzinie Adamsów”. Prowadził autorski program „The $1.98 Beauty Show” oraz pojawiał się w show „Jackass”. Za wybitne osiągnięcia został uhonorowany gwiazdą na Hollywoodzkiej Alei Gwiazd.

 Karel Gott nie żyje. Legendarny czeski artysta zmarł w wieku 80 lat  

RadioZET.pl/MF