Zamknij

"No Man Of God": Elijah Wood na pierwszym zdjęciach z filmu o seryjnym mordercy Tedzie Bundym

21.04.2021 08:22
"No Man Of God": Elijah Wood na pierwszym zdjęciach z filmu o seryjnym mordercy Tedzie Bundym
fot. Everett Collection/East News; Image Asset Management/ East News

Elijah Wood jako analityk FBI na pierwszych zdjęciach z filmu o Tedzie Bundym. Co wiemy o "No Man Of God" i kiedy odbędzie się premiera?

"No Man Of God"Elijah Woodem w roli głównej opowie nam historię jednego z najsłynniejszych seryjnym morderców w dziejach USA. W sieci ukazały się pierwsze zdjęcia, zaprezentowane przez magazyn Entertainment Weekly.

"No Man Of God"- Elijah Wood na pierwszym zdjęciach z filmu

Elijah Wood, gwiazdor "Władcy Pierścieni" wcieli się w rolę Billa Hagmaiera, byłego analityka FBI, który w drugiej połowie lat 80. XX wieku przeprowadził z szereg rozmów z Tedem Bundym, gdy ten osadzony był już w celi śmierci. To właśnie Hagmaierowi Bundy miał się ostatecznie przyznać do popełnienia kilkudziesięciu morderstw.

Za reżyserię filmu "No Man Of God" odpowiada Amber Sealey, zaś scenariusz wyszedł spod ręki C. Roberta Cargilla, który wykorzystał przy pracy rzeczywiste transkrypty rozmów Hagmaiera z Bundym. W roli Teda Bundy'ego wystąpi Luke Kirby. Na obecną chwilę nie ujawniono przewidywanej daty premiery.

Ted Bundy - kim był seryjny morderca?

Ted Bundy to osławiony amerykański seryjny morderca, który przyznał się do zamordowania 30 młodych kobiet. Podejrzewa się jednak, że liczba ta mogła być znacznie wyższa. Działał w latach 1974-1978 na terenie kilku stanów USA, a swoje ofiary tłukł łomem i dusił, dopuszczając się później nekrofilii.

Dzięki urokowi osobistemu i nieprzeciętnej urodzie zdołał omamić media, zawzięcie powtarzając, że nie jest winny zarzucanych mu czynów. Sądu jednak nie przekonał i 24 stycznia 1989 roku zginął na krześle elektrycznym.

W trakcie pobytu w celi śmierci Ted Bundy udzielił szeregu wywiadów, na których kanwie powstało kilka książek, a później serial dokumentalny  Netflixa oraz film fabularny "Podły, okrutny, zły" z Zackiem Efronem w roli głównej.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Entertainment Weekly.com

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.