Zamknij

"Noce i dnie" skończyły 45 lat. Jak obecnie wygląda Jadwiga Barańska?

25.09.2020 12:35
Jadwiga Barańska
6 Zobacz galerię
fot. YouTube/WFDiF - Studio Filmowe Kadr/ujęcie z filmu

"Noce i dnie" to kultowy polski film z 1977 roku, w którym Jadwiga Barańska zagrała główną rolę. Jak obecnie wygląda aktorka, ile ma lat i czym się zajmuje?

"Noce i dnie" skończyły 45 lat. Film w reżyserii Jerzego Antczaka uzyskał status "kultowego". Niektóre sceny z "Nocy i dni" na stałe zapisały się w historii polskiego kina. Jak obecnie wygląda Jadwiga Barańska, która wcieliła się w Basię? Sprawdziliśmy, czym się zajmuje i ile ma lat.

Zobacz także: Zobacz gwiazdy Hollywood, o których wszyscy zapomnieli 

"Noce i dnie" skończyły 45 lat. Jak obecnie wygląda Jadwiga Barańska?

Jadwiga Barańska jest przede wszystkim znana z roli Barbary w "Nocach i dniach", ale wystąpiła także w takich produkcjach jak "Hrabina Cosel" czy "Chopin. Pragnienie miłości".

Aktorka urodziła się w 1935 roku w Łodzi. Jej kariera pasja do aktorstwa zaowocowała pracą w Teatrze Klasycznym, gdzie występowała w latach 1959-1966. Następnie pojawiała się na deskach warszawskich teatrów. Jest muzą swojego męża, Jerzego Antczaka, w którego filmach regularnie występowała. 

Przez Wiele lat mieszkała w Stanach Zjednoczonych, jednak ostatecznie wróciła z mężem do Polski. Barańska zajmuje się nie tylko aktorstwem, jest także autorką scenariuszy filmowych, w tym produkcji "Chopin. Pragnienie miłości"

Obecnie ma 84 lata i nie występuje już w filmach. Unika także imprez branżowych. W naszej galerii można zobaczyć, jak Jadwiga Barańska wygląda obecnie.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/