Zamknij

Film "Nomadland" nagrodzony w Wenecji. O czym jest produkcja i kiedy polska premiera?

14.09.2020 11:45
Chloe Zhao
fot. Jean Baptiste Lacroix/AFP/East News

Film "Nomadland" w reżyserii Chloé Zhao otrzymał prestiżowego Złotego Lwa podczas 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. O czym opowiada produkcja i kiedy polska premiera?

"Nomadland" to film chińskiej reżyserki Chloé Zhao. Produkcja została nagrodzona prestiżowym Złotym Lwem podczas 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Całkiem prawdopodobne, że film będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem podczas Oscarów 2021. O czym opowiada "Nomadland" i kiedy trafi do polskich kin? Poniżej zdradzamy szczegóły.

Zobacz także:  Aaron Sorkin zmierza po kolejnego Oscara. Zwiastun nowego filmu Netflixa 

"Nomadland" nagrodzony w Wenecji: fabuła i obsada

Film "Nomadland" zauroczył jury podczas 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, który odbył się w dniach 2-12 września 2020, pomimo pandemii koronawirusa. Jest to opowieść o życiu kobiety mieszkającej w Nevadzie. Pewnego dnia postanawia zrezygnować ze swojego uporządkowanego życia i zostaje współczesnym nomadą. 

W filmie występują: Frances McDormand w głównej roli, David Strathairn, Linda May czy Charlene Swankie.

"Nomadland" w reżyserii 38-letniej chińskiej reżyserki może być poważnym kandydatem do Oscara. W Wenecji produkcja pokonała aż siedemnaście tytułów, w tym  "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta.

Poniżej można zobaczyć oficjalny zwiastun filmu "Nomadland":

"Nomadland": kiedy polska premiera?

Polska premiera filmu "Nomadland" nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że produkcja trafi do amerykańskich kin prawdopodobnie w grudniu 2020 roku. Całkiem prawdopodobnie, że w Polsce pojawi się dopiero tuż przed Oscarami w 2021 roku.

Zobacz także:  "Szybcy i wściekli 9": akcja rozegra się w komosie. Gwiazda serii potwierdziła pogłoski 

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/Teleman.pl