Zamknij

"Nomadland" z nową polską datą premiery. Kiedy oscarowy hit zawita na naszych ekranach?

15.04.2021 13:03
"Nomadland" z nową polską datą premiery. Kiedy oscarowy hit zawita na naszych ekranach?
fot. Searchlight Pictures/Associated Press/East News

"Nomadland" otrzymał nową datę premiery. Film, który powalczy o Oscary 2021, wejdzie do polskich kin później, niż zakładano.

"Nomadland" w reżyserii Chloé Zhao to jeden z faworytów do Oscarów 2021. Film z Frances McDormand w roli głównej otrzymał właśnie nową datę debiutu. Kiedy premiera filmu w Polsce? Zdradzamy szczegóły.

"Nomadland" - nowa data premiery

Według ostatniego harmonogramu film "Nomadland" miał zadebiutować w Polsce 24 kwietnia 2021 roku. Tak się jednak nie stanie. Przedłużenie obostrzeń przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, w związku z którymi kina pozostaną zamknięte przynajmniej do 25 kwietnia, spowodowało, że Polski oddział Disneya podjął decyzję o przesunięciu premiery.

Polska premiera "Nomadland" jest obecnie planowana na 14 maja 2021 roku. Tego dnia na ekranach kin zadebiutować ma również inny film studia - "Raya i ostatni smok", który początkowo miał ukazać się tydzień wcześniej.

"Nomadland" - o czym jest film nominowany do Oscara?

"Nomadland" to wielki hit reżyserki Chloé Zhao, który opowiada historię kobiety mieszkającej w stanie Nevada. Gdy bohaterka traci dorobek swojego życia, postanawia wieść koczowniczy tryb życia i zostać współczesnym nomadą.

W roli głównej wystąpiła nagrodzona Oscarem Frances McDormand, znana przede wszystkim z głośnych filmów "Fargo" i "Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri". Film "Nomadland" powalczy w tym roku o Oscara w aż 6 kategoriach: Najlepszy film, Najlepsza aktorka pierwszoplanowa, Najlepszy reżyser, Najlepszy scenariusz adaptowany, Najlepsze zdjęcia i Najlepszy montaż.

Oscary 2021 - kiedy odbędzie się gala?

93. gala wręczenia Oscarów odbędzie się 25 kwietnia 2021 roku. Pandemia koronawirusa sprawiła, że w tym roku impreza będzie wyglądać inaczej niż dotychczas

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET