Zamknij

Nominacje do Złotych Globów 2019: „Zimna wojna” poza konkursem

Redakcja
07.12.2018 10:56
Nominacje do Złotych Globów 2019: „Zimna wojna” poza konkursem
fot. Instagram:@goldenglobes

W czwartek Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przedstawiło nominacje do Złotych Globów. Zaskakujący jest brak jakiejkolwiek nominacji dla „Zimnej wojny”. Nie otrzymała jej nawet oklaskiwana na całym świecie Joanna Kulig.

Złoty Glob to prestiżowa nagroda filmowa przyznawana przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Pierwsza ceremonia wręczenia statuetek odbyła się w styczniu 1944 na terenie legendarnego studia 20th Century Fox. Przez branże filmową Złote Globy są prognostykiem oscarowych faworytów. Tegoroczna, 76. już gala Złotych Globów będzie miała miejsce 6 stycznia 2019 roku. Ogłoszono już nominacje we wszystkich kategoriach. Wielkim zaskoczeniem jest fakt, że „Zimna wojna” znalazła się poza konkursem.

Zimna Wojna
fot. Instagram:@rumivdbossche1985

„Zimna Wojna” bez nominacji do Złotych Globów

„Zimna Wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego to obraz oklaskiwany przez krytyków oraz rzesze fanów. Obraz został doceniony na całym świecie i jest uznawany za jednego z faworytów do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. Prestiżowy magazyn „Empire” umieścił produkcję w zestawieniu 20 najlepszych filmów roku. Doskonała rola Joanny Kulig wprowadziła ją na salony Hollywood, a środowisko aktorskie nie kryje zachwytu nad jej kreacją. Wydawać by się więc mogło, że nominacja do Złotych Globów dla „Zimnej wojny” jest sprawą oczywistą. Tymczasem, ku ogromnemu zaskoczeniu, film nie znalazł się w zestawieniu.

O nagrodę powalczy libańskie „Kafarnaum”, francuska „Girl”, niemieckie „Werk ohne Autor”, meksykańsko-amerykańska „Roma” oraz japońskie „Złodziejaszki”. Co ciekawe, „Zimna wojna” nie otrzymała również nominacji w kategorii filmu dramatycznego, a Joanna Kulig w kategorii najlepszej aktorki. Zważywszy na spektakularny sukces filmu Pawlikowskiego, jest to sytuacja niecodzienna. Miejmy nadzieję, że polski film odbije to sobie na gali Oscarów.

ZOBACZ TEŻ: Joanna Kulig wystąpi w amerykańskim serialu

Kulig i Pawlikowski
fot. Instagram:@coldwarmovie

 RadioZET.pl/MF