Zamknij

Nowe Horyzonty VOD i Hayu - dwa nowe serwisy VOD w Polsce. Co znajdziemy w ich bibliotekach?

22.02.2021 13:30
Nowe Horyzonty VOD i Hayu - nowe serwisy VOD w Polsce
fot. materiały prasowe Nowe Horyzonty

Nowe Horyzonty VOD i Hayu to dwie nowe platformy video on demand, które zadebiutują w tym tygodniu w Polsce. Co znajduje się w bibliotekach serwisów i jak z nich skorzystać? Sprawdziliśmy.

Nowe Horyzonty VOD, skierowane do fanów kina festiwalowego i nagradzanego na europejskich i światowych imprezach, wystartuje już w piątek, 26 lutego. Należąca do NBCUniversal platforma Hayu, emitująca programy typu reality show, jest zaś dostępna od weekendu 20-21 lutego także dla użytkowników z Polski. Ile zapłacimy za dostęp do nowych serwisów? I co znajduje się w ich ofercie? 

Nowe Horyzonty VOD to projekt powstały po sukcesie edycji online festiwalu Nowe Horyzonty 2020. Specjalny portal powstał na potrzeby imprezy, która przeczuwając widmo kolejnego lockownu, przygotowała serwis, umożliwiający oglądanie filmów online podczas trwania festiwalu. Festiwal oraz sama platforma okazały się ogromnym sukcesem. Serwis ten będzie ogólnodostępny, przez cały rok, dla wszystkich. Na jakiej zasadzie działać będą Nowe Horyzonty VOD? 

Zobacz także

Jak skorzystać z Nowe Horyzonty VOD?

Portal startuje w piątek 26 lutego pod adresem nowehoryzonty.pl/vod. Wtedy serwis wystartuje z 216 filmami, w których skład wchodzić będą produkcje z katalogu Gutek Film i Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Wśród nich znajdziemy produkcje, które wyszły spod rąk takich reżyserów, jak: Agnieszka Holland, Pedro Almodóvar, Xavier Dolan, Jim Jarmusch, Céline Sciamma, Ari Aster, Joon-ho Bong, Gaspar Noé, Paolo Sorrentino, Michael Haneke czy Alice Rohrwache. W bibliotece znajdziemy także zwycięskie filmy ostatniej edycji festiwalu, pokazywane w kinach w ramach specjalnych pokazów, niedostępne nigdzie indziej:  „Metamorfoza ptaków” Catariny Vasconcelos, „Przynęta” Marka Jenkina, czy „Holiday” Isabelli Eklöf. W seriswie dostępny będzie także głośny przebój ostatniej edycji, nagrodzony w Berlinie "Dau. Natasza" Ilyi Khrzhanovskiego i Jekateriny Oertel.

Serwis oferuje dostęp do wybranych tytułów, bądź pakietów. Za dostęp do pojedynczego filmu zapłacimy o 7,90 do 12,90 zł, co umożliwi nam obejrzenie filmu przez 48 godzin. Istnieje też możliwość wykupienia pakietów na wiele produkcji. Zestaw 15 filmów kosztować będzie 49zł, a zestaw 30 produkcji - 89zł.

Zobacz także

Jak skorzystać z serwisu Hayu?

Hayu to platforma streamingowa, która z powodzeniem działa już od 2016 roku. W weekend 20-21 lutego serwis został uruchomiony oficjalnie także na terenie Polski. Platforma dostępna jest dla użytkowników urządzeń mobilnych z systemami Android i iOS, a także wybranych modeli SmartTV. Hayu działa w trybie abonamentowym. Miesięczna subskrypcja serwisu kosztuje 19,99zł i umożliwia dostęp do ponad 8 tys. odcinków przeróżnych programów typu reality-show, z „Z kamerą u Kardashianów”, „The Real Housewives Of…” na czele. Serwis posiada kategorie tematyczne, wśród których znalazły się programy kulinarne, modowe, czy związane z renowacją domu. Każdy fan programów typu reality show powinien znaleźć tu coś dla siebie. Wartym wynotowania jest jednak fakt, że serwis nie posiada polskiej wersji językowej - wszystkie materiały wyświetlane są jedynie w oryginale, bez polskich napisów, czy lektora.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Czytaj także:  Najpopularniejsze seriale ostatnich lat. Widzieliście je wszystkie?

Radiozet.pl/WirtualneMedia/informacja prasowe Nowe Horyzonty