Zamknij

Nowy film o Bondzie. Znamy przeciwników Agenta 007

Redakcja
23.07.2018 14:58
Nowy film o Bondzie. Znamy przeciwników Agenta 007
fot. AP/FOTOLINK

James Bond, czyli Agent 007, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci kinowych. Stworzony przez Iana Fleminga brytyjski agent po raz 25. pojawi się na ekranach kin. W prasie pojawiły się natomiast informacje o przeciwnikach, z jakimi zmierzy się tym razem.

Oparte na książkach Iana Fleminga filmowe przygody Agenta 007 to jedna z najbardziej ikonicznych serii filmowych w dziejach. Przygody Jamesa Bonda zyskały przez lata status pozycji kultowych. Od pierwszego „Doktora No”, który pojawił się na ekranach w 1962 roku, aż do „Spectre” z roku 2015, każda produkcja to kasowy sukces. Przez 52 lata trwania cyklu wielokrotnie zmieniali się aktorzy odgrywający rolę Agenta. Zostanie dziewczyną Bonda to marzenie wielu aktorek, a piosenki pisane na potrzeby obrazów wyrastały na prawdziwe hity. Na październik 2019 roku zapowiadana jest 25. odsłona filmu. W roli głównej ponownie zobaczymy Daniela Craiga.

Kto będzie przeciwnikiem Bonda w nowym filmie?

W serii o Agencie 007 często najlepiej zarysowanymi postaciami były czarne charaktery. Zdarzało się, że dobrze przemyślany antagonista potrafił ukraść niemal cały film. Fani serii z niecierpliwością czekali na informacje o tym, z kim przyjdzie się mierzyć brytyjskiemu agentowi do zadań specjalnych.

EN_01195912_1141

Dziennikarze przeanalizowali opisy ról czekających na obsadzenie i odkryli, że doskonale pasują one do opisu złoczyńców. Na tej podstawie możemy dojść do wniosku, że postać kreowana przez Craiga napotka dwójkę przeciwników i jedną postać drugoplanową, prawdopodobnie pracującą na ich zlecenie. Ogłoszenia castingowe zdaje się to potwierdzać.

Męska rola główna
Wiek aktora: 30-60 lat
Rosjanin (mogą być też aktorzy z Bałkanów). Musi mówić płynnie po angielsku.
Cechy charakterystyczne: charyzmatyczny, potężny, nowatorski, kosmopolita, bystry, zimny i mściwy. 
Kobieca rola główna
Wiek aktorki: 30-45 lat
Rosjanka (mogą być też aktorki z Bałkanów). Musi mówić płynnie po angielsku.
Niezwykle urodziwa. Silna fizycznie / bierze udział w walce / wymagane umiejętności kręcenia scen walk.
Cechy charakterystyczne: inteligentna, waleczna, agresywna i uwodzicielska. Jest błyskotliwa i sprytna. Typ osoby, która chce przetrwać za wszelką cenę. 
Męska rola drugoplanowa
Wiek aktora: 35-55 lat
Maorys
Imponująca tężyzna fizyczna / bierze udział w walce / wymagane umiejętności kręcenia scen walk. 
Cechy charakterystyczne: apodyktyczny, przebiegły, bezwzględny i lojalny.

Trzeba przyznać, że zarysy postaci pasują jak ulał do potencjalnych przeciwników Bonda. Najwyraźniej agent znów stanie naprzeciw złoczyńców zza wschodniej granicy.

Nieoficjalnie mówi się też o tym, że w nowym filmie James Bond weźmie ślub.

RadioZET.pl/MF