Zamknij

"Obiecująca. Młoda. Kobieta." - gdzie obejrzeć film nominowany do Oscara 2021?

21.04.2021 18:07
Obiecująca młoda kobieta gdzie obejrzeć
fot. Focus Featuers/Moviestore/Shutterstock/East News

"Obiecująca. Młoda. Kobieta." ma szanse zdobyć aż 5 statuetek podczas Oscarów 2021. Ale to tylko jedna z przyczyn, dla których film z Carey Mulligan to pozycja absolutnie obowiązkowa. Gdzie można go obejrzeć?

"Obiecująca. Młoda. Kobieta." będzie walczyć o Oscary 2021 aż w 5 kategoriach. O czym jest ta doceniona przez Amerykańską Akademię Filmową produkcja i czy można ją obejrzeć online? Sprawdziliśmy, czy jest dostępna na Netflix, HBO GO lub innej platformie streamingowej. 

"Obiecująca. Młoda. Kobieta." - o czym jest film? Zobacz zwiastun

"Obiecująca. Młoda. Kobieta." to opowieść o trzydziestoletniej Cassie (Carey Mulligan), która mogła mieć wszystko, gdyby tragiczne zdarzenie w trakcie studiów medycznych nie przewróciło jej życia do góry nogami. Teraz ta mądra i inteligentna, obiecująca młoda kobieta, zamiast zajmować się pacjentami, prowadzi podwójne życie. Za dnia pracuje w kawiarni, zaś noce spędza w pubach i klubach pełnych mężczyzn, szukając sprawiedliwości. Niespodziewane spotkanie z dawnym znajomym wydaje się być szansą na wyjście z marazmu, w którym tkwi od lat. Cassie początkowo ma duży dystans do chłopaka zabiegającego o jej względy, jednak z czasem mur, który zbudowała wokół siebie, zaczyna upadać...

"Obiecująca. Młoda. Kobieta." utrzymana jest w popowej estetyce, na którą składają się m.in. stylizacje bohaterki, kadry wypełnione pastelowymi barwami oraz radiowe hity z lat 90. na ścieżce dźwiękowej. Nie dajcie się jednak zwieść powyższemu opisowi i temu, co widać na pierwszy rzut oka. Nie spodziewajcie się też "totalnie dzikiego thrillera o zemście, który cię ukąsi". Dzieło Emerald Fennell zdecydowanie nie jest cukierkową komedią romantyczną ani krwawym dreszczowcem w stylu "rape and revenge". Choć nie brak w nim ani napięcia, ani gwałtu, ani obsesji na punkcie zemsty, film ten jest przede wszystkim bardzo ważnym społecznie, przenikliwym i dosłownym obrazem tego, czym tak naprawdę jest kultura gwałtu.

"Obiecująca. Młoda. Kobieta." - gdzie obejrzeć cały film online? [NETFLIX, HBO GO]

Film "Obiecująca. Młoda. Kobieta." niestety nie jest obecnie dostępny w internecie. Nie znajdziemy go w bibliotece Netflixa, HBO GO, Amazon Prime Video czy Apple TV, ani nawet w internetowych serwisach VOD, umożliwiających odpłatne wypożyczanie pojedynczych filmów online. Produkcji z Carey Mulligan w roli głównej póki co nie obejrzymy także na dużym ekranie. Film trafił wprawdzie do polskich kin 5 marca 2021 roku, jednak te zamknięto już kilkanaście dni później - 20 marca 2021.

"Obiecująca. Młoda. Kobieta." - nominacje do Oscarów 2021

Film "Obiecująca. Młoda. Kobieta." otrzymał nominacje do Oscarów 2021 w 5 kategoriach: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepsza główna rola kobieca i najlepszy montaż. W trzech z tych pięciu kategorii szansę na statuetkę ma Emelard Fennell - jego scenarzystka, reżyserka i jedna z producentek filmu (obok Bena Browninga, Ashley Fox i Joseya McNamary). Nagrodę za główną rolę kobiecą może otrzymać Carey Mulligan, zaś za montaż - Frédéric Thoraval.

Ile statuetek uda się zdobyć "Obiecującej. Młodej. Kobiecie." przekonamy się już w nocy z 25 na 26 kwietnia 2021, kiedy (według czasu polskiego) odbędzie się 93. ceremonia rozdania Oscarów.

RadioZET.pl

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.