Zamknij

„Obiecująca młoda kobieta” - porywająca opowieść o kobiecej zemście już w kinach

Artykuł sponsorowany
05.03.2021 13:18
„Obiecująca młoda kobieta” - porywająca opowieść o kobiecej zemście już w kinach
fot. Materiały prasowe

Od 5 marca w kinach w całej Polsce będzie można zobaczyć wyjątkową filmową historię z Carey Mulligan w roli głównej.

Główną postacią filmu jest Cassie, która za dnia pracuje w lokalnej kawiarni. Nocą natomiast chłodno kalkuluje, chodzi do klubów i barów w ponętnych ubraniach, mając nadzieję, że przyciągnie uwagę mężczyzn, którzy uważają się za przyzwoitych - ale też po prostu są zainteresowani, aby wykorzystać kobietę w odpowiednich okolicznościach. Taki styl życia to nie jest coś, czego można by się spodziewać po uzdolnionej intelektualnie młodej kobiecie. Jednak dla Cassie jest to część narzuconej sobie misji: kiedy nadejdzie odpowiedni moment, uczy mężczyzn, jak należy traktować kobiety z odpowiednim szacunkiem, niezależnie od stanu trzeźwości.

Niekwestionowaną gwiazdą filmu jest Carey Mulligan, która dała się poznać widzom grając w cenionych i uznanych produkcjach, jak np. „Była sobie dziewczyna”, „Sufrażystka” czy w „Z dala od zgiełku”. Za rolę w „Obiecującej młodej kobiecie” zyskała nominację do Złotych Globów w kategorii Najlepsza aktorka w dramacie.

zdjęcie 1

Film „Obiecująca młoda kobieta” to niekonwencjonalny debiut scenarzystki i reżyserki - Emerald Fennell. Wszechstronna, Fennell jest najbardziej znana jako scenarszystka serialu „Obsesja Eve”. Widzowie znać ją również mogą z ról aktorskich: Elsy w „Dziewczynie z portretu” oraz w znakomitym serialu „The Crown”, w którym zagrała młodą Camillę Parker-Bowles.

W swoim debiucie Fennell zapożyczyła najlepsze elementy z komedii romantycznych i thrillerów, aby stworzyć jedyny w swoim rodzaju, inteligentny film, który balansuje między zabawą a niepokojem. „Naprawdę chciałam napisać film o zemście kobiet” - mówi Fennell. „Niedawno pojawiło się wiele filmów o kobietach biorących sprawy w swoje ręce, które wydają się być zbyt brutalne albo super sexy lub bardzo, bardzo przygnębiające. Chciałam napisać scenariusz do filmu o tym, jak zwykła kobieta może się zemścić.”

„Obiecująca młoda kobieta” do zobaczenia w kinach w całej Polsce od 5 marca