Zamknij

Powstanie film "Ocean's Fourteen"? Steven Soderbergh planuje kontynuację uwielbianej serii

30.06.2021 14:09
Oceans Fourteen
fot. LILO/SIPA/EAST NEWS

Seria "Ocean's" doczeka się 4. części? Tak wynika z wypowiedzi gwiazdora produkcji, który posiada informacje z pierwszej ręki - od samego Stevena Soderbergha.

Film "Ocean's Eleven" zapoczątkował najsłynniejszą serię heist movies w historii, w której Steven Soderbergh zgromadził plejadę hollywoodzkich gwiazd. Teraz, po 14 latach od premiery 3. części, zdobywca Oscara i Złotej Palmy w Cannes planuje to powtórzyć.

"Ocean's Fourteen" na horyzoncie! Soderbergh chce kontynuować słynną serię

Już 1 lipca 2021 na HBO Max trafi nowy film Stevena Soderbergha, w którym główną rolę zagrał Don Cheadle. "No Sudden Move" to szósty wspólny film tego reżysersko-aktorskiego duetu. Wśród poprzednich pięciu, bardzo istotne miejsce zajmuje seria "Ocean's" zapoczątkowana w 2001 roku jako remake filmu z 1960 roku. Prawdopodobnie dlatego, podczas rozmowy związanej z nadchodzącą premierą, gwiazdor filmów Soderbergha (i Marvela) został zapytany o możliwość powrotu ekipy Danny'ego Oceana na ekran. Jego odpowiedź z pewnością ucieszy fanów serii:

- Rozmawialiśmy o tym, ale potem Bernie odszedł i bardzo szybko stwierdziliśmy - "Nie, nie chcemy tego robić". Ale właśnie zrobiłem film ze Stevenem i on powiedział - "Myślę, że może jest sposób, żeby zrobić to jeszcze raz. Zastanawiam się nad tym". Ta rozmowa nie potoczyła się dalej niż to. Ale nie wiem. Nie wiem, kto w ogóle miałby w tym być. Wyobrażam sobie, że główna grupa byłaby na tak. Ciekawie byłoby to zobaczyć. 

"Ocean's Fourteen" - Kto wystąpi w kontynuacji serii?

"Główna grupa", o której wspomniał Cheadle, a więc oryginalna jedenastka Oceana, składała się z bohaterów granych przez George'a Clooneya, Brada Pitta, Matta Damona, Caseya Afflecka, Scotta Caana, Elliotta Goulda, Eddiego Jemisona, Sahobo Qina, samego Dona Cheadle'a oraz wspomnianego Berniego Maca i Carla Reinera, którzy odeszli od czasu premiery ostatniej części serii. Powrót do historii szarmanckich i niesamowicie sprawnych złodziei z pewnością wiązałby się z koniecznością zastąpienia ich aktorami, którzy wcieliliby się w nowych członków grupy.

Magazyn Collider, który przekazał informację o prawdopodobnej kontynuacji "Ocean's Thirteen", zasugerował, że do Danny'ego i spółki mogłaby dołączyć jego siostra (Sandra Bullock) wraz z koleżankami, które poznaliśmy za sprawą spin-offu "Ocean's Eight". Taki crossover nie wydaje się jednak dobrym pomysłem. Fani oryginalnej serii z pewnością woleliby zobaczyć w niej ponownie  Julię Roberts i Catherine Zetę-Jones oraz zupełnie nowe bohaterki, niż postaci z bardzo nieudanej żeńskiej wersji filmu. Niemniej, niezależnie od tego, jakie nowe twarze mogłyby pojawić się w filmie "Ocean's Fourteen", a jakie nie - plan, by Clooney, Pitt i Damon znów połączyli siły, organizując brawurowy skok, wydaje się wystarczającym powodem do tego, by już teraz z niecierpliwością wyczekiwać jego realizacji. Będziemy Was informować, gdy tylko dowiemy się czegoś więcej.

RadioZET.pl/Collider