Zamknij

Oczy diabła: Patryk Vega pokazał wstrząsający zwiastun filmu. O czym jest?

25.11.2020 13:33
Patryk Vega
fot. TRICOLORS/East News

Patryk Vega opublikował zwiastun szokującego dokumentu. W filmie "Oczy diabła" poruszy problem handlu dziećmi. Twórca "Pitbulla" zwrócił się mocnymi słowami do przewodniczącej Komisji Europejskiej, Ursuli von der Leyen.

Patryk Vega nie boi się poruszać ciężkich tematów w swoich produkcjach. Obecnie pracuje na planie filmu "Miłość w czasach zarazy", który będzie opowiadał o "epidemii samotności" w czasie pandemii. Fani Vegi czekają również na premierę filmu "Small world", w którym reżyser poruszył tematykę handlu dziećmi. Teraz okazuje się, że twórca poświęcił tej problematyce także inny materiał. Właśnie opublikował zwiastun dokumentu "Oczy diabła".

- Opowiem, w jaki sposób w dzisiejszej Europie legalnie sprzedać dziecko do burdelu albo na narządy (...) Zwracam się do Ursuli von der Leyen, przewodniczącej Komisji Europejskiej. Uratowałem dziecko, które miało być sprzedane do burdelu, a potem na narządy (...) Opowiem Pani, w jaki sposób w dzisiejszej Europie legalnie sprzedać dziecko i jak sprawić, żeby tego dziecka już nigdy nikt nie szukał - zapowiada w zwiastunie Patryk Vega.

Zobacz także: Małgorzata Rozenek zagra u Vegi sutenerkę? Zaskakujące doniesienia z planu

Oczy diabła: Patryk Vega stworzył dokument o handlu dziećmi

W zwiastunie widzimy rozmowy, jakie Patryk Vega przeprowadził z osobami zaangażowanymi w nielegalny proces handlu dziećmi. Reżyser dotarł m.in. do kobiety, która podjęła decyzję o sprzedaży dziecka. Vega zwraca się także z poważnym apelem do Ursuli von der Leyen.

- Usiądźmy do stołu i zmieńmy prawo europejskie tak, by ukrócić ten proceder - mówi.

Data premiery dokumentu "Oczy diabła" nie jest jeszcze znana. Myślicie, że reżyser wstrząśnie opinią publiczną?