Zamknij

„Odwróceni” wracają na ekrany. Małgorzata Foremniak zastąpiona młodszą aktorką?

Redakcja
10.12.2018 13:43
„Odwróceni” wracają na ekrany. Małgorzata Foremniak zastąpiona młodszą aktorką?
fot. Instagram:@malgosia.foremniak

Małgorzata Foremniak była gwiazdą pierwszej serii serialu TVN „Odwróceni”. Produkcja po 11 latach wraca na ekrany, ale Foremniak musi oddać główną rolę młodszej koleżance po fachu. Twórcy postanowili odświeżyć obsadę. Kogo zobaczymy na ekranie?

„Odwróceni” to serial kryminalny emitowany przez stację TVN od 16 marca do 8 czerwca 2007 roku. W dużej mierze oparty na prawdziwych wydarzeniach przedstawiał metody działania przestępczości zorganizowanej w Polsce. Był bezpośrednią zapowiedzią wydarzeń przedstawionych w filmie „Świadek koronny”. Cechą charakterystyczną produkcji była gwiazdorska obsada. W głównych rolach mogliśmy oglądać między innymi Roberta Więckiewicza, Małgorzatę Foremniak, Krzysztofa Globisza i Andrzeja Grabowskiego.

Po 11 latach TVN postanowił zaprezentować widzom kolejną serię: „Odwróceni. Ojcowie i córki”. Fabuła będzie miała miejsce 20 lat po wydarzeniach z pierwszej odsłony. Dawny gangster Blacha jest obecnie poczytnym pisarzem i biznesmenem. Jednak seria brutalnych morderstw zmusi go do współpracy z policją i ponownego zmierzenia się z przeszłością. Na szali znajdzie się życie jego córki.

ZOBACZ TEŻ: Zobacz zwiastun polskiej odpowiedzi na "Szybkich i wściekłych"

Małgorzata Foremniak
fot. Instagram:@malgosia.foremniak

Małgorzata Foremniak zastąpiona młodszą aktorką

Jak wskazuje tytuł, nowi „Odwróceni” skupią się na młodszym pokoleniu bohaterów. Twórcy zdecydowali się więc oddać główne role reprezentantom młodego aktorskiego pokolenia. W cień odsunięta została między innymi Małgorzata Foremniak. Choć grana przez nią Mira nadal będzie pojawiać się w serialu, nie będzie już grała w nim pierwszych skrzypiec. Główna rola kobieca przypadnie 26-letniej Elizie Rycembel, znanej z roli w „Belfrze”, „Niewinnych” i „Ślepnąc od świateł”. Aktorka ma więc już doświadczenie w produkcjach kryminalnych. Nie tylko rola Foremniak została odsunięta na dalszy plan. Jak wyznał w rozmowie z „Super Expressem” Andrzej Zieliński, odtwórca roli „Mnicha”:

– My już nie gramy tam głównych ról.

Z pewnością jednak aktorskie doświadczenie gwiazd bardzo pomoże młodej obsadzie i stworzy doskonałe tło dla ich kreacji.

ZOBACZ TEŻ: Małgorzata Foremniak szczerze opowiada o życiu po 50-tce

Eliza Rycembel
fot. Instagram:@odwroceni.ojcowie_i_corki

RadioZET.pl/se.pl/MF