Zamknij

"Old Guard": Netflix tworzy drugą część hitu. Znamy nazwisko reżyserki

27.08.2021 08:25
Old Guard - Kiki Layne, Luca Marinelli, Charlize Theron, Marwan Kenzari kadr z filmu Netflix
fot. Everett Collection/East News

Netflix ogłosił sequel filmu "Old Guard" z Charlize Theron w roli głównej. Reżyserką produkcji została twórczyni "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - Victoria Mahoney.

Netflix pracuje nad kontynuacją adaptacji komiksu "Old Guard" z Charlize Theron w roli nieśmiertelnej najemniczki. Reżyserką filmu została Victoria Mahoney. Kiedy premiera sequela?

"Old Guard 2": Victoria Mahoney wyreżyseruje film Netflix

Film "Old Guard" był jednym z hitów platformy Netflix roku 2020. Produkcja trafiła na listę 10 najchętniej oglądanych tytułów serwisu w historii, więc nic dziwnego, że szefowie serwisu postanowili iść za ciosem.

Jak podaje Deadline, za reżyserię kontynuacji odpowie Victoria Mahoney - ostatnimi czasy jedna z najbardziej pożądanych twórczyń Hollywood. Wszystko dzięki współpracy z J.J. Abramsem nad filmem "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". Mahoney w dziewiątej części "Star Wars" pełniła funkcję reżyserki drugiego planu, ale zyskała rozpoznawalność, jako pierwsza kobieta, która reżyserowała "Gwiezdne Wojny". 

W rolach głównych oprócz Charlize Theron powrócą KiKi Layne, Matthias Schoenaerts, Marwan Kenzari, Luca Marinelli, Veronica Ngo oraz Chiwetel Ejiofor. Mahoney skomentowała nadchodzący film w oficjalnym oświadczeniu.

Sprawdzałam to ponad sto razy i nadal nie umiem pokazać, jak bardzo jestem podekscytowana zaproszeniem do podróży na czele "Old Guard" wraz z tymi wszystkimi twardzielami. Jestem zawsze chętna do tworzenia tego gatunku dla widzów kochających akcję. Chylę czoła przed Giną, Charlize, Rucką, Fernándezem, Skydance, platformą Netflix, Marc Evans Productions, Denver & Delilah Films i całemu zespołowi, który odpowiada za pierwszy film.

Reżyserką pierwszej części "Old Guard" była Gina Prince-Bythewood. Mimo sukcesu filmu twórczyni nie była zainteresowaną kontynuacją. Wolała zająć się produkcją, do której film platformy Netflix otworzył jej drzwi - "The Woman King" z Violą Davis i Thuso Mbedu w rolach głównych.

"Old Guard 2" - kiedy premiera?

"Old Guard" to film akcji oparty na komiksie Grega Rucki i Leandro Fernándeza stworzonym dla Image Comics. Opowiada o tytułowej grupie nieśmiertelnych najemników, którzy kierowani zemstą wyruszają na kolejne zadanie. Film zadebiutował na Netflix 10 lipca 2020 roku. W ciągu miesiąca od premiery obejrzano go z około 72 milionów kont platformy. Zdjęcia do "Odl Guard 2" mają ruszyć na początku roku 2021. Nie zdradzono daty premiery sequela.

RadioZET.pl/Deadline