Zamknij

Olivia Colman i Anthony Hopkins w filmie „The Father”. Będą Oscary?

15.09.2020 10:59
Anthony Hopkins
fot. Joseph Martinez / PictureLux/Photoshot/East News

„The Father” Floriana Zellera to dramat, opowiadający o przemijaniu oraz o burzliwej relacji ojca i córki, która przejdzie przemianę w wyniku diagnozy mężczyzny.

 

„The Father” – w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun filmu, który może stać się silnym pretendentem do oscarowych nominacji. Produkcja zadebiutowała podczas tegorocznego festiwalu filmowego Sundance, skąd popłynęły pierwsze głosy, że jest to „brytyjska odpowiadać na „Miłość” Michela Hanekego”.

Film podejmuje bowiem temat radzenia sobie ze zbliżającą się śmiercią przez duet ojca i córki. Kobieta próbuje opiekować się schorowanym mężczyzną, ale ten odmawia jakiejkolwiek chęci pomocy, nie dopuszczając do siebie konsekwencji, związanych z byciem coraz starszym.

„Gdy próbuje zrozumieć swój zmieniający się stan fizyczny i psychiczny, zaczyna podważać miłość najbliższych, swoje własne myśli, a nawet budowę samej rzeczywistości” – możemy przeczytać w oficjalnym opisie fabuły.

„The Father” zapowaida się więc na intymny portret schorowanego człowieka oraz wpływu, jaki jego stan wywiera nie tylko na niego samego, ale i jego najbliższych.

„The Father” – zwiastun

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun produkcji. Prezentuje się on następująco:

„The Father” – obsada i ekipa

Za scenariusz do filmu „The Father” odpowiada Florian Zeller oraz Christopher Hampton. Zeller najlepiej znany jest jako autor scenariuszy do francuskich komediodramatów „Kocham Cię, tylko daj mi spokój”, czy „Inna Kobieta”. Hampton zaś napisał skrypty do Niebezpiecznej metody”, „Pokuty”, czy „Coco Channel”, gdzie był współautorem scenariusza. Zeller jest też reżyserem filmu i będzie to jego debiut w długim metrażu. Wcześniej stał za kamerą serialu „Empreintes”.

Przed kamerą staną zaś: Anthony Hopkins, Olivia Colman, Imogen Poots, Mark Gatiss, czy Olivia Williams.

„The Father” – kiedy premiera?

Film ma trafić do ograniczonej dystrybucji kinowe w USA w połowie grudnia. Chwilowo nieznane są plany dystrybucyjne na resztę świata. Możemy jednak domyślać się, że film ma szansę na co najmniej kilka nominacji do prestiżowych nagród, więc jego światowa premiera może odbyć się bliżej terminu wręczenia złotych statuetek. W następnym roku gala rozdania Oscarów zaplanowana jest na 25 kwietnia.

Czytaj także: "Śniegu już nigdy nie będzie" polskim kandydatem do Oscara 2021