Zamknij

Opowieść podręcznej 2. Zobacz zwiastun!

Redakcja
16.01.2018 09:24
Opowieść podręcznej 2. Zobacz zwiastun!
fot. YouTube

„Opowieść podręcznej" wraca. Drugi sezon głośnej produkcji będzie można oglądać już w kwietniu 2018 roku. Zobacz zwiastun serialu.

Opowieść podręcznej. 2. sezon. Oto zwiastun

Serial „Opowieść podręcznej" powstał na podstawie znakomitej powieści Margaret Atwood, kanadyjskiej autorki, od lat typowanej do literackiej Nagrody Nobla. To przerażająco bolesna i niestety zaskakująco aktualna wizja alternatywnego świata, w którym zwerbowane wcześniej kobiety są zdegradowane do roli matek i służących... oczywiście mężczyzn.

Akcja rozgrywa się współcześnie, lecz w fikcyjnym państwie, które zostało utworzone przez radykalną organizację religijną na terenie Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także

To przerażająca opowieść o poniżaniu człowieka, o odbieraniu mu najważniejszego – właśnie człowieczeństwa. A także o tym, do czego prowadzić mogą radykalne interpretacje religii.

Główna bohaterka, Freda pamięta jeszcze, choć wydaje się to nierealne, że kiedyś miała kochającego męża, wychowywali córeczkę, miała pracę, własne pieniądze i mogła mówić. Ale tego świata już nie ma…

Jak podają Wirtualne Media, drugi sezon „Opowieści podręcznej” (The Handmaid's Tale) będzie miał 13 odcinków. 25 kwietnia, w dniu światowej premiery na platformie Hulu polskim widzom dwa pierwsze odcinki udostępni Showmax.com. Następne będą pojawiać się co tydzień. 

RadioZET.pl/SI