Zamknij

„Opowieść podręcznej”: głośny serial debiutuje w telewizji. Gdzie i kiedy oglądać?

Redakcja
08.11.2018 10:37
„Opowieść podręcznej”: głośny serial debiutuje w telewizji. Gdzie i kiedy oglądać?
fot. Instagram:@showmax_pl

„Opowieść podręcznej” określany jest jako jeden z najmocniejszych w przekazie seriali ostatnich lat. Antyutopijna opowieść oparta na powieści Margaret Atwood do tej pory dostępna była jedynie w serwisach internetowych. Teraz produkcja debiutuje w telewizji. Gdzie i kiedy możemy oglądać serial?

„Opowieść podręcznej” to serial oparty na powieści Margaret Atwood wydanej w 1985 roku. Książka otrzymała między innymi nagrodę im. Arthura C. Clarke'a za najlepszą powieść science-fiction opublikowaną w Wielkiej Brytanii. Dopatrzono się w niej krytyki rządów Ronalda Reagana oraz mocno feministycznej wymowy. Fabuła powieści osadzona jest w fikcyjnej Republice Gileadzkiej, w której rządzi totalitarny reżim. W związku z degradacją środowiska naturalnego znacznie spadła płodność kobiet. Aby zapobiec powolnemu wyginięciu, władza wyłapuje płodne kobiety i czyni z nich „podręczne”. Są one zmuszane do rodzenia dzieci dla bezpłodnych małżeństw. Mężczyzna uprawia seks z „podręczną”, a jeśli ta urodzi dziecko, jest jej ono zabierane. Główna bohaterka jest jedną ze schwytanych i będzie musiała poradzić sobie z ekstremalną sytuacją, w jakiej się znalazła.

ZOBACZ TAKŻE: "1983", pierwszy polski serial Netflixa

Opowieśc podręcznej książka
fot. Instagram:@nastepcyksiazek

Gdzie i kiedy oglądać „Opowieści podręcznej”?

Serial został uznany za jedną z ważniejszych serialowych produkcji ostatnich lat. Fani i krytycy chwalą ciekawie przedstawiony świat i mocną wymowę produkcji. Produkcja otrzymała szereg nagród, w tym dwa Złote Globy oraz Nagrodę Emmy dla najlepszego serialu dramatycznego. Z kolei Emmy dla najlepszej aktorki przypadło odtwórczyni głównej roli, Elisabeth Moss.

Do tej pory „Opowieść podręcznej” można było zobaczyć jedynie na platformach HBO GO oraz Showmax. Teraz serial zadebiutował na kanale Stopklatka TV. Pierwszy odcinek został wyemitowany 7 listopada. Kolejne będą pojawiać się w każdą środę o godzinie 22.00. Stacja zapowiedziała także emisję drugiego sezonu, która zaplanowana została na jesień 2019 roku. 

RadioZET.pl/MF