Zamknij

Orły 2021: Joanna Kulig i Bartosz Bielenia odczytają nominacje. Kiedy transmisja online?

22.04.2021 09:05
Orły 2021 nominacje
fot. Piotr Molecki/East News/materiały prasowe Orły 2021

Zakończyło się głosowanie nad nominacjami w tegorocznej edycji Polskich Nagród Filmowych Orły. Wyniki głosowania Polskiej Akademii Filmowej zostaną ogłoszone 22 kwietnia o 12.00 podczas transmisji LIVE w social mediach oraz na stronie internetowej Orłów. Radio ZET ma patronat nad tegoroczną galą.

Orły 2021: nominacje do prestiżowej nagrody filmowej. Nominacje do 23. Polskich Nagród Filmowych Orły odczytają  Joanna Kulig, laureatka Orłów za rolę w filmie  „Zimna wojna” oraz Bartosz Bielenia, nagrodzony Orłem za rolę w filmie „Boże Ciało”. Transmisja dostępna będzie na stronie internetowej www.pnf.pl oraz poprzez profil Orłów na portalu społecznościowym Facebook.

Zobacz także:  Orły 2020: Rekord w 22-letniej historii Orłów. 11 statuetek dla „Bożego Ciała”

Orły 2021: Joanna Kulig i Bartosz Bielenia odczytają nominacje

Ponad 130 produkcji – a dokładnie 31 filmów fabularnych, 83 dokumenty i 19 seriali – znalazło się na tegorocznej liście produkcji kandydujących do Polskich Nagród Filmowych Orły. Polska Akademia Filmowa z powodu pandemii wydłużyła okres kwalifikowania produkcji o dwa miesiące (do 28 lutego 2021). Ponadto po raz pierwszy w ponad dwudziestoletniej historii Orłów, do konkursu dopuszczono filmy, które planowały dystrybucję w kinach, ale ze względu na ich zamknięcie swoją premierę oraz co najmniej 7-dniowe rozpowszechnianie miały na platformach VOD dostępnych w Polsce w okresie zamknięcia kin. O Orła w kategorii Najlepszy Film walczy łącznie 40 produkcji – poza filmami fabularnymi, regulamin w tej kategorii spełnia także osiem dokumentów.

Głosowanie Akademików przeprowadza wiodąca na świecie firma doradczo-audytorska PwC, partner Polskiej Akademii Filmowej, gwarantując jego tajność, poufność i wiarygodność. Dzięki temu nominowanych oraz laureatów Orłów poznajemy w chwili publicznego otwarcia kopert.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Orły 2021: Kiedy odbędzie się uroczysta gala?

23. gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2021 została zaplanowana na przełom maja i czerwca. Po raz kolejny transmisję z Gali będzie można oglądać na antenie CANAL+, który od pięciu lat jest nadawcą telewizyjnym Orłów. Radio ZET jest patronem medialnym gali.

Zobacz także:  Maciej Stuhr zaszokował na Orłach 2020? "Wiecie, z kogo chciałbym zażartować"

RadioZET.pl/materiały prasowe Orły 2021