Zamknij

Oscarowe hity online. 6 najlepszych filmów dostępnych na VOD

13.11.2020 17:37
Oscarowe hity online. 6 najlepszych filmów dostępnych na VOD
fot. Merrick Morton/Collection Christophel/East News

Oscarowe produkcje niezmiennie cieszą się zainteresowaniem widzów. Które z oscarowych hitów szczególnie warto obejrzeć? Przedstawiamy listę 6 najlepszych produkcji dostępnych w ofercie CANAL+ telewizja przez internet.

Oscarowe hity to filmy, które każdego roku wzbudzają najsilniejsze zainteresowanie. Nic zresztą dziwnego, w końcu Nagrody Akademii to najwyższe wyróżnienie w świecie filmu. Już sama nominacja do Oscara sprawia, że dany tytuł uznawany jest za dzieło ambitne i warte obejrzenia. Z którymi oscarowymi filmami warto się zapoznać?

Oscarowe hity online - 6 najlepszych filmów

Najlepszy film to największe oscarowe wyróżnienie. Statuetki przyznawane są jednak w wielu różnych kategoriach, co sprawia, że wachlarz docenianych przez Akademię produkcji jest niezwykle szeroki. Dziś przedstawiamy wam listę b

Wszystkie produkcje dostępne są w ofercie CANAL+ telewizja przez internet.

"Le Mans '66"

Film Jamesa Mangolda z 2019 roku zdobył aż 4 nominacje do Oscara (w tym za najlepszy film), które następnie przekuto w dwie statuetki. "Le Mans '66" to istna gratka dla fanów motoryzacji, ale także tych, którzy cenią sobie opowieści o pasji i ludzkiej przyjaźni. Matt Damon i Christian Bale zaserwowali nam ekranową historię pełną dramaturgii i wzruszeń, oscylującą wokół rywalizacji Forda i Ferrari w prestiżowym dwudziestoczterogodzinnym wyścigu Le Mans we Francji w 1966.

Nominacje do Oscara: Najlepszy film,Najlepszy dźwięk, Najlepszy montaż (wygrana), Najlepszy montaż dźwięku (wygrana).

"Parasite"

Wielki wygrany zeszłorocznego rozdania Oscarów. "Parasite" to pierwsza koreańska produkcja, która zdobyła statuetkę w najważniejszej kategorii, wzbudzając zachwyt absolutnie każdego, kto miał z nią styczność. Reżyser Joon-ho Bong przedstawił w swoim dziele historię biednej rodziny ze slumsów, która zaczyna “pasożytować” na naiwnej bogatej familii. "Parasite" to arcydzieło kinematografii, które nie daje o sobie zapomnieć na długo po seansie.

Nominacje do Oscara: Najlepszy film (wygrana), Najlepszy reżyser (wygrana), Najlepszy scenariusz oryginalny (wygrana), Najlepszy film międzynarodowy (wygrana), Najlepsza scenografia, Najlepszy montaż.

"Boże ciało"

Polski reprezentant w walce o Oscara, który zmierzył się z "Parasite" w walce o statuetkę w kategorii Najlepszy film międzynarodowy. Jan Komasa, choć Oscara nie wygrał, stworzył dzieło, które zachwyciło widzów na całym świecie. Historia chłopaka, który po opuszczeniu poprawczaka zaczyna podszywać się pod księdza, wzbudziła w widzach takie poruszenie, że "Boże ciało" zaklasyfikowano jako jeden z najlepszych filmów 2020 roku.

Nominacje do Oscara: Najlepszy film międzynarodowy.

Zobacz także

"Zimna wojna"

Kolejny tytuł, który reprezentował nasz kraj w wyścigu po Oscary. Paweł Pawlikowski przeniósł nas w świat tytułowej zimnej wojny, podczas których dwoje kochających się do szaleństwa ludzi walczyło o swoje uczucie. "Zimna wojna" nie tylko dogłębnie porusza swoją fabułą, ale zachwyca też warstwą audio-wizualną.

Nominacje do Oscara: Najlepszy reżyser, Najlepszy film nieanglojęzyczny, Najlepsze zdjęcia.

"Małe kobietki"

Najnowsza adaptacja klasycznej powieści autorstwa Louisy May Alcott i film, który sprawi, że uśmiech przez długi czas nie zniknie wam z twarzy. "Małe kobietki" to pełna ciepła i humoru feministyczna opowieść o czterech siostrach March, które próbują znaleźć swoje miejsce na świecie. Każda z nich jest inna, każda na swój sposób wspaniała. Jeśli szukacie przyjemnego, acz ambitnego, filmu na wieczór, "Małe kobietki" są idealnym wyborem.

Nominacje do Oscara: Najlepszy film, Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Saoirse Ronan), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Florence Pugh), Najlepszy scenariusz adaptowany, Najlepsze kostiumy (wygrana), Najlepsza muzyka oryginalna.

"Jojo Rabbit"

Głośny film nowozelandzkiego reżysera Taiki Waititiego - człowieka, który dał światu “Thor: Ragnarok” i przewrotną komedię “Co robimy w ukryciu”. Zapewniamy, że "Jojo Rabbit" to jeden z najlepszych i najbardziej poruszających filmów, jakie w życiu obejrzycie. Przedstawia on historię 11-letniego chłopca imieniem Jojo, który w trakcie II Wojny Światowej chce zostać nazistą idealnym. Pomaga mu w tym wyimaginowany przyjaciel Adolf Hitler. Pod maską pozornej kontrowersji Taika Waititi przemycił pełną skrajnych emocji opowieść o bezsensowności wojny i sile relacji międzyludzkich. Absolutny must-watch.

Nominacje do Oscara: Najlepszy film, Najlepszy scenariusz adaptowany (wygrana), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Scarlett Johansson), Najlepsza scenografia, Najlepsze kostiumy, Najlepszy montaż.

Wszystkie powyższe tytuły obejrzycie w CANAL+ telewizja przez internet.

Artykuł powstał we współpracy z CANAL+ telewizja przez internet.

Zobacz także