Zamknij

Oscary 2018. Sam Rockwell zdobył Oscara

Redakcja
05.03.2018 09:23
Sam Rockwell na Oscarach 2018
fot. PAP

Oscary 2018 za nami. Sam Rockwell, który zdobył statuetkę dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w filmie „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, pozwolił sobie na miłosne wyzwanie i kilka romantycznych gestów na czerwonym dywanie. Jego partnerka Leslie Bibb to prawdziwa szczęściara!

Oscary 2018. Sam Rockwell zdobył Oscara

Po trzydziestu latach pięknej, choć nie zawsze docenianej kariery aktorskiej Sam Rockwell zdobył pierwszego Oscara, którego poświęcił swojemu „staremu kumplowi Philowi Hoffmanowi” (chodzi oczywiście o tragicznie zmarłego Philipa Seymoura Hoffmana).

Sam Rockwell został doceniony za rolę Jasona Dixona, brutalnego uzależnionego od alkoholu policjanta, który przechodzi niezwykłą metamorfozę w jednym z najlepszych filmów tego roku — „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”.

Zobacz także

Sam Rockwell zdobył Oscara w kategorii najlepszej męskiej roli drugoplanowej. W ten sposób pokonał kolegę z planu — Woody'ego Harrlesona, a także gwiazdorów takich jak: Willem Dafoe („The Florida Project”), Richard Jenkins („Kształt wody”), Christopher Plummer („Wszystkie pieniądze świata”).

Zobacz także

Po tym, jak Viola Davis ogłosiła, że Oscara dostanie właśnie Sam Rockwell, ten namiętnie pocałował swoją długoletnią partnerkę, również aktorkę Leslie Bibb, i rozpoczął przemówienie.

Mężczyzna nie krył wzruszenia. Pięknie mówił zwłaszcza o swojej ukochanej. — Rozpalasz mój ogień, kochanie, kocham cię — powiedział Sam na scenie Dolby Theatre w Hollywood, czym sam rozkochał w sobie publiczność i miliony widzów z całego świata.

Sam Rockwell za rolę w „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” zdobył już nagrody: Independent Spirit, Złotego Globa, SAG i BAFTA.

Leslie Bibb i Sam Rockwell spotykają się od 2007 roku. Poznali się na planie filmu „Frost/Nixon”.

Sam Rockwell

RadioZET.pl/SI