Zamknij

Oscary 2019: Pięć ciekawostek na temat nominowanych do Oscara filmów i aktorów

Redakcja
22.02.2019 15:00
Kilka ciekawostek o oscarowej gali
fot. Instagram.com/Isramimalek

91. gala rozdania Oscarów już za chwilę. Zanim będziemy trzymać kciuki za naszych faworytów, zobaczmy kilka ciekawostek na temat nominowanych aktorów i filmów.

Ceremonię 91. rozdania Oscarów zobaczymy w nocy z 24 na 25 lutego. W polskiej telewizji będzie można oglądać Oscary na antenie Canal+. Oto kilka ciekawostek na temat m.in. tegorocznych nominowanych aktorów i filmów.

Lady Gaga zainspirowała się piosenką Queen „Radio Gaga”, wymyślając swój pseudonim

Lady Gaga swego czasu mówiła, że uwielbia grupę Queen.  Producent muzyczny Rob Fusari, z którym współpracowała, stwierdził, że głos Gagi jest podobny do Freddy’ego Mercurego, jednak z tym się ciężko raczej zgodzić. W tym roku film „Narodziny gwiazdy”, w którym jedną z głównych ról zagrała Lady Gaga, powalczy z produkcją „Bohemian Rhapsody” opowiadającą historię zespołu Queen.

Amy Adams i Christian Bale po raz trzeci razem w filmie

Po raz trzeci Amy Adams i Christian Bale zagrali w filmie razem. Pojawili się wspólnie w „The Fighter” (2010) i „American Hustle” (2013), a teraz oboje grają razem w obrazie „Vice”. Christian Bale jest nominowany w „Vice” w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy. W 2011 roku otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego w „Fighter”.

Gwiazda „Romy” nigdy wcześniej nie grała w filmie

Aktorka „Romy” – Yalitza Aparicio, nominowana do Oscara za rolę w filmie Alfonso Cuarona, przyjmując angaż w jego filmie, nie miała żadnego aktorskiego doświadczenia i nie interesowała się filmem. Gdy trafiła na casting, była świeżo po studiach pedagogicznych.

Inne gwiazdy, które zdobyły nominację do Oscara, nie grając nigdy wcześniej, to Quvenzhane Wallis („Beasts of the Southern Wild”, 2013), Gabourey Sidibe („Precious”, 2009) i Hailee Steinfeld („True Grit”, 2010).

Mahershala Ali jest faworytem w kategorii „najlepszy aktor drugoplanowy”

Mahershala Ali w tym roku ma dużą szansę zdobyć Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy za rolę w „Green Book. Tę samą nagrodę zdobył dwa lata temu za kreację w „Moonlight”. Jeśli ponownie zdobędzie nagrodę w tym roku, będzie drugim aktorem od czasu Toma Hanksa, który zdobył Oscara w tak krótkim odstępie czasowym. Hanks wygrał w 1993 i 1994 roku.

Glenn Close aktorką z siedmioma nominacjami, ale bez nagrody

Glenn Close może pochwalić się aż siedmioma nominacjami do Oscara, ale bez żadnej nagrody. Być może zmieni się to w tym roku, bo 71-letnia aktorka nominowana jest za rolę w „Żonie”. Jej poprzednie nominacje to role w takich produkcjach jak m.in. „Fatal Atraction” i „Wielki chłód”.

RadioZET/bbc.com