Zamknij

Oscary 2020: "Boże Ciało" z szansą na statuetkę. Film Jana Komasy na oscarowej shortliście

Maciej Friedrich
17.12.2019 10:16
Oscary 2020: "Boże Ciało" z szansą na statuetkę. Film Jana Komasy na oscarowej shortliście
fot. Jan Bielecki/East News

"Boże Ciało" Jana Komasy ma szansę powtórzyć sukces "Idy" i "Zimnej wojny". Polski film znalazł się na shortliście do Oscarów 2020 i będzie miał szansę powalczyć o statuetkę. Już niedługo przekonamy się, czy otrzyma nominację do Oscara.

"Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy ma szansę powtórzyć sukces fenomenalnie przyjętych filmów Pawła Pawlikowskiego, nagrodzonej Oscarem dla najlepszego filmu nieaglojęzycznego "Idy" oraz walczącej w 2019 roku aż w trzech oscarowych kategoriach "Zimnej wojny". Doskonale przyjęty film Komasy jest według amerykańskich ekspertów jednym z faworytów do otrzymania statuetki Oscara 2020 dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Boże Ciało: film Jana Komasy na shortliście Oscarów 2020

"Boże Ciało" jest coraz bliżej walki o Oscary. Polski film znalazł się na tak zwanej oscarowej shortliście. Znajdują się na niej filmy, które mają największe szanse na otrzymanie nominacji do Nagrody Akademii Filmowej. Nominacje zostaną ogłoszone 13 stycznia 2020 roku.

Ogromnej radości nie kryli twórcy filmu, reżyser Jan Komasa oraz producenci Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham. Emocjom dali upust w mediach społecznościowych.

- Chcieliśmy wyrazić naszą wielką radość, że »Boże Ciało« znalazło się na oskarowej shortliście! To ogromny sukces, gdyż prawie 3 miesiące temu startowaliśmy do oskarowego wyścigu z pozycji filmu niszowego i mało rozpoznawalnego na rynku amerykańskim. Jesteśmy wdzięczni tym, którzy nas wspierali - przede wszystkim Polski Instytut Sztuki Filmowej, a w szczególności jego dyrektorowi Radosławowi Śmigulskiemu, którego pomoc i osobiste zaangażowanie w trakcie działań promocyjnych w USA były niezwykle istotne. Dziękujemy polskiej komisji oskarowej za wybór "Bożego Ciała" jako tegorocznego reprezentanta Polski w oskarowym wyścigu - czytamy w poście.

Trzymamy kciuki za "Boże Ciało" i mamy nadzieję na kolejnego Oscara dla polskiego filmu. 92. gala rozdania Oscarów odbędzie się 9 lutego 2020 roku.

"Boże Ciało" Jana Komasy - zobacz ZWIASTUN

Zagłosuj

Myślisz, że "Boże Ciało" ma szansę na Oscara?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF