Zamknij

Oscary 2020: Reżyser "Baby Drivera" chwali "Boże Ciało". Bielenia przypomina mu McGregora

Roksana Orlicka
05.02.2020 15:30
Oscary 2020 Edgar Wright chwali Boże Ciało Jana Komasy
fot. Shutterstock

Oscary 2020 zbliżają się wielkimi krokami. O statuetkę powalczy polska produkcja "Boże Ciało" Jana Komasy. Okazuje się, że film bardzo spodobał się reżyserowi "Baby Drivera". Edgar Wright pochwalił również odtwórcę głównej roli. 

Oscary 2020: Reżyser "Baby Drivera" chwali "Boże Ciało". Bielenia przypomina mu McGregora. Oscary to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii nagród filmowych. To najbardziej prestiżowa i opiniotwórcza nagroda. Od jakiegoś czasu Polacy zastanawiają się, jakie szanse na zdobycie statuetki ma film "Boże Ciało". I bez werdyktu film osiągnął duży sukces. Pochwalił go między innymi Edgar Wright.

Zobacz także: Oscary 2020: kto z Polski dostał Oscara? Polacy, którzy w przeszłości otrzymali nagrodę

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

Oscary 2020: Edgar Wright zachwycony "Bożym Ciałem" Komasy

Amerykańska Akademia Filmowa składa się z wybitnych twórców kina. Wśród nich zasiada Edgar Wright, reżyser takich filmów jak "Scott Pilgrim kontra świat" czy "Baby Driver". Wright postanowił podzielić się swoim zachwytem nad filmem Jana Komasy. Wyznał, że zrobił na nim duże wrażenie. 

Reżyser dba o to, by zobaczyć wszystkie nominowane filmy, zanim odda swój głos. Przypominamy, że "Boże Ciało" ma bardzo mocną konkurencję, w tym film takie produkcje jak "Parasite", "Ból i blask" i"Nędznicy".

Przedostatnia nominowana do Oscara produkcja, którą obejrzałem, to był nokaut: "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy z Polski. Mroczny i porywający film - wyznał.

Co więcej, Wright jest zachwycony główną rolą. Uważa, że Bartosz Bielenia kojarzy mu się z Ewanem McGregorem, Ianem Curtisem czy Vincetem Casselem. Nie jest to pierwsze wyróżnienie polskiego aktora - ostatnio  został mianowany tytułem "Shooting Star".

Przypominamy, że tegoroczna 92. gala wręczenia Oscarów odbędzie się w nocy z dnia 9 na 10 lutego czasu polskiego.

Zagłosuj

Czy "Boże Ciało" zdobędzie Oscara?

Liczba głosów:

Zobacz także: Oscary 2020: Wiemy, jak będzie wyglądało menu dla gości. To duża zmiana 

Wyślij ten artykuł Messengerem do znajomych - oni też powinni to wiedzieć

RadioZET.pl/Gazeta.pl/RO