Zamknij

Oscary 2020: Renée Zellweger najlepszą aktorką pierwszoplanową za film "Judy"

Sylwia Wamej
10.02.2020 05:36
Oscary 2020: Renée Zellweger najlepszą aktorką pierwszoplanową za film "Judy"
fot. Invision/ East News

Renée Zellweger dostała Oscara 2020 w kategorii "najlepsza aktorka pierwszoplanowa" za rolę w filmie "Judy". Gwiazda nie kryła dumy i wzruszenia, odbierając Oscara.

Oscary 2020: Renée Zellweger najlepszą aktorką pierwszoplanową w filmie "Judy"

Renée Zellweger zdobyła Oscara w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa za rolę w "Judy". Gwiazda była niezwykle dumna i wzruszona, odbierając Oscara 2020.

Oprócz Zellweger, w tej kategorii nominowane były: Cynthia Erivo ("Harriet"), Scarlett Johannson ("Historia małżeńska"), Saoirse Ronan ("Małe kobietki") i Charlize Theron ("Gorący temat"). Odbierając Oscara gwiazda zwróciła się do nich dziękując za to, że mogła znaleźć się w tym zacnym gronie. Stwierdziła też, że udział w filmie "Judy" był dla niej najpiękniejszą przygodą życia.

Renee Zelweger
fot. Invision/ East News

Oscary 2020: "Judy". O czym jest film?

Ciesząca się ogromną popularnością Judy Garland przybywa do Londynu na serię koncertów - tak w skrócie można streścić fabułę filmu "Judy".

To była 92. ceremonia wręczenia Oscarów. Od 2002 roku nagrody przyznawane są w Dolby Theatre w Los Angeles. W tym roku podobnie jak w ubiegłym, nie ma prowadzącego. Jak tłumaczy Karey Bure, szefowa stacji ABC, taka formuła sprawdziła się w ubiegłym roku.

Zagłosuj

Oglądałeś/ łaś Oscary 2020?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/ SW