Zamknij

Oscary 2020: Renee Zellweger z Oscarem za "Judy". Ważny apel podczas przemówienia aktorki

Roksana Orlicka
10.02.2020 10:19
Oscary 2020 Renee Zellweger dedykuje nagrodę Judy Garland
fot. John Salangsang/Rex Features/East News

Renee Zellweger była faworytką w kategorii "najlepsza aktorka pierwszoplanowa" i to do niej powędrował prestiżowy Oscar. Zellweger została nagrodzona za kreację w filmie "Judy", w którym wcieliła się w Judy Garland. Aktorka wykorzystała swoje przemówienie, by wygłosić ważny apel. Co powiedziała?

Oscary 2020: Renee Zellweger z Oscarem za "Judy". Zwycięstwo Renee Zellweger w kategorii "najlepsza aktorka pierwszoplanowa" nie jest zaskoczeniem. Aktorka była faworytką w wyścigu po prestiżowego Oscara. O jej kreacji w filmie "Judy" mówi się wiele. 50-letnia gwiazda skrupulatnie przygotowywała się do tego, by wcielić się w Judy Garland, a jej trud został doceniony. Renee Zellweger wykorzystała swoje przemówienie do tego, by wygłosić ważny apel.

Zobacz także:  Renee Zellweger. Najlepsze filmy z aktorką, które trzeba zobaczyć [TOP7]

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

Oscary 2020: Renee Zellweger w ważnym przemówieniu po wygraniu Oscara za "Judy"

Renee Zellweger ma na swoim koncie wiele wybitnych ról. W ostatnich latach nie pojawiała się często na ekranie, dlatego można powiedzieć, że powróciła w wielkim stylu. Jej rola w filmie "Judy" została nagrodzona Oscarem. Przypominamy, że w tej samej kategorii nominowane były także Scarlett Johanssson, Saoirse Ronan, Charlize Theron oraz Cynthia Erivo.

Zellweger wykorzystała 45-sekundową przemowę na wygłoszenie ważnego apelu. 50-latka nie ukrywała, że marzyła o nagrodzie i jest za nią wdzięczna. Podziękowała również pozostałym nominowanym aktorkom, zapewniając, że zaszczytem jest znaleźć się w ich gronie. 

Zobacz także:  Oscary 2020: Laura Dern przyszła z mamą po swojego pierwszego Oscara. Jej przemowa chwyta za serce 

Ostatni rok, spędzony na rozmowach, aby uczcić Judy Garland, dał mi możliwość na zrozumienie, że nasi idole nas do siebie zbliżają. Gdy o nich rozmawiamy, dochodzimy do porozumienia i to jest ważne – zauważyła i dodała -  Przypominamy sobie, kim jesteśmy, gdy możemy być jednością, gdy możemy być zjednoczeni.

Renee zauważyła także, że twórczość Judy Garland wciąż jest aktualna, chociaż aktorka nie otrzymała nagrody w swoim czasie. To właśnie jej Zellweger zadedykowała statuetkę.

Pani Garland, jest pani z pewnością wśród tych idoli, którzy nas definiują i zbliżają do siebie. Ten Oscar jest z pewnością dla ciebie. Jestem niezwykle wdzięczna. Dziękuje wszystkim, dobranoc - powiedziała.

Zobacz także:  Oscary 2020: Joaquin Phoenix w mocnej przemowie. Laureat Oscara o ekologii i LGBT

Wyślij ten artykuł Messengerem do znajomych - oni też powinni to wiedzieć

Zagłosuj

Widziałeś/widziałaś film "Judy"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/RO