Zamknij

Oscary 2020 bez prowadzącego. Kiedy zostaną ogłoszone nominacje?

Roksana Orlicka
10.01.2020 15:26
Oscary 2020 kiedy nominacje
fot. Shutterstock

Oscary to najbardziej prestiżowe nagrody w świecie filmu. Ujawniono, że tegoroczna gala obędzie się bez prowadzącego. Takie rozwiązanie sprawdziło się w poprzednich latach. A kiedy zostaną ogłoszone nominacje do Oscarów 2020? Zdradzamy poniżej. 

Oscary 2020 bez prowadzącego. Kiedy zostaną ogłoszone nominacje? Oscary to jedna z najważniejszych nagród filmowych. Niektóre filmy są wręcz przygotowywane w taki sposób, by dostały nominację. Podobno również wielu aktorów marzy o tym, by otrzymać prestiżową statuetkę. Co już wiadomo o tegorocznej gali? I kiedy zostaną ogłoszone nominacje do Oscarów 2020? Zdradzamy poniżej. 

Oscary 2020 bez prowadzącego. Kiedy nominacje?

Pierwsze rozdanie Oscarów odbyło się w 1929 roku. Prestiżowe statuetki są przyznawane co rok i mają wyróżnić najbardziej zachwycające produkcje filmowe ubiegłego roku. Docenia się także twórców filmów i aktorów, a także osoby, które pracują za kulisami - na przykład tworzą kostiumy, muzykę lub odpowiadają za efekty specjalne. 

Zobacz także: Premiery kinowe styczeń 2020: Te filmy trzeba zobaczyć [TOP6]

Oscary bywają komercyjne, a decyzje Akademii niekoniecznie spotykają się z entuzjazmem widzów. Mimo wszystko jest to jedna z najważniejszych i najbardziej opiniotwórczych nagród w świecie filmu. Pojawiają się już pierwsze informacje związane z tegoroczną galą Oscary 2020. Szefowa stacji ABC, Karey Bure, poinformowała, że w tym roku ponownie nikt nie poprowadzi ceremonii rozdania Oscarów.

Tłumaczy to ona między innymi tym, że taka forma sprawdziła się w zeszłym roku. Bure uważa, że gala jedynie na tym zyska. Dzięki temu będziemy mieć możliwość wysłuchania większej ilości utworów muzycznych i obejrzenia krótkich skeczów komediowych. Dużo mówi się również o tym, że taka decyzja dobrze wpłynęła na zeszłoroczną oglądalność Oscarów - miała ona wzrosnąć o 12%.

Przypominamy, że ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 9 lutego 2020 roku. Natomiast nominacje poznamy już w poniedziałek, 13 stycznia 2020 roku.

Zagłosuj

Sugerujesz się Oscarami w wyborze filmów?

Liczba głosów:

Zobacz także:  9 najlepszych filmów 2019. Te tytuły trzeba zobaczyć [LISTA]

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

RadioZET.pl/Filmawka.pl/RO