Zamknij

Oscary 2021: Polak z nominacją w kategorii "najlepsze zdjęcia"

15.03.2021 13:49
Dariusz Wolski
fot. Piotr Kamionka/REPORTER/EAST NEWS

Dariusz Wolski nominowany do Oscara 2021 w kategorii "najlepsza zdjęcia". Polski operator filmowy ma szansę na statuetkę za film "Nowiny ze świata". Kim jest Wolski i o czym opowiada film, dzięki któremu może otrzymać nagrodę? Poniżej zdradzamy szczegóły.

Oscary 2021: Dariusz Wolski z nominacją w kategorii "najlepsze zdjęcia". To wielki sukces Polaka. Poniżej przybliżamy jego sylwetkę i dokonania oraz zdradzamy, o czym opowiada film "Nowiny ze świata", dzięki któremu może otrzymać prestiżową statuetkę.

Zobacz także:  Oscary 2021: trwa ogłoszenie nominacji. Śledź relację na żywo na RadioZET.pl

Oscary 2021: Dariusz Wolski z nominacją za film "Nowiny ze świata"

Poznaliśmy nominowanych do Oscarów 2021. Tegoroczna gala odbędzie się 26 kwietnia 2021 roku. To właśnie tego dnia dowiemy się, czy Dariusz Wolski otrzyma prestiżową statuetkę. Polak został nominowany do nagrody w kategorii "najlepsze zdjęcia" za film "Nowiny ze świata".

Wolski urodził się w 1956 roku w Warszawie. Studiował na łódzkiej filmówce, jednak podjął decyzję o przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszka i pracuje do dzisiaj. Rozpoczynał od pracy przy filmach dokumentalnych oraz niskobudżetowych filmach. Przełomem w jego karierze była praca przy produkcji "Heart"

Dariusz Wolski zajmuje się także pracą przy produkcji teledysków. Współpracował m.in. z takimi gwiazdami jak Elton John, David Bowie, Sting czy Aerosmith. Na swoim koncie ma także pracę przy wielu znakomitych filmach - "Dziennik zakrapiany rumem", "Prometeusz", "Piraci z Karaibów", "Obcy: Przymierze" czy "Marsjanin"

W 2004 roku Dariusz Wolski został członkiem Amerykańskiej Akademii Filmowej. Teraz sam ma okazję zgarnąć statuetkę za film "Nowiny ze świata".

Oscary 2021: "Nowiny ze świata" - o czym jest film, który może przynieść Polakowi statuetkę?

"Nowiny ze świata" to film, który miał premierę w 2020 roku. Jest to opowieść o losach weterana wojny sukcesyjnej. Mężczyzna udaje się w podróż przez Teksas, by doprowadzić osieroconą dziewczynkę do nowego domu. W rolach głównych występują: Tom Hanks i Helena Zengel. Produkcja jest do obejrzenia na Netflixie. Poniżej można znaleźć oficjalny zwiastun.

Zobacz także:  Oscary 2020: Wpadki i chwile wzruszenia. Te momenty warto przypomnieć

RadioZET.pl