Zamknij

Oscary 2021: Dariusz Wolski bez nagrody za zdjęcia. Oscara dostał Erik Messerschmidt za film "Mank"

26.04.2021 04:17
Dariusz Wolski bez Oscara
fot. Francois Duhamel/Netflix/courtesy Everett Collection/East News

Oscary 2021 odbyły się bez sukcesów naszych rodaków. Dariusz Wolski, jedyny Polak nominowany do Oscara w 2021 roku, przegrał z Erikiem Messerschmidtem, autorem zdjęć do filmu "Mank".

Oscary 2021: Polacy znów bez statuetki. Dariusz Wolski przegrał z Erikiem Messerschmidtem

Oscary 2021 niestety nie okazały się szczęśliwe dla Dariusza Wolskiego, wybitnego polskiego operatora, który jest autorem zdjęć do takich filmów jak „Marsjanin”, „Karmazynowy przypływ” czy „Piraci z Karaibów’, a obecnie pracuje na planie „House of Gucci” w reżyserii Ridleya Scotta. 64-letni artysta, który od ponad 40 lat pracuje w Hollywood, był nominowany do Oscara 2021 za zdjęcia do filmu „Nowiny ze świata” z Tomem Hanksem w roli głównej. Nie udało mu się jednak zdobyć nagrody. Statuetkę otrzymał Erik Messerschmidt za zdjęcia do filmu "Mank".

Oscary 2021: WYNIKI. Kto wygrał i dostał statuetkę? [LISTA ZWYCIĘZCÓW, LAUREACI]

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Oscary 2021: Nagrodzono zdjęcia Erika Messerschmidta do filmu "Mank"

Erik Messerschmidt został nagrodzony Oscarem 2021 za zdjęcia do filmu "Mank" w reżyserii Davida Finchera. Operator podziękował reżyserowi, aktorom i całej ekipie filmowej.

„Mank” to historia Hollywood lat 30. XX wieku opowiedziana przez pryzmat wspomnień Hermana J. Mankiewicza – cynika, alkoholika i wybitnego scenarzysty, który stworzył scenariusz legendarnego „Obywatela Kane’a” dla Orsona Wellesa. David Fincher próbował zrealizować swój film od 30 lat. Udało mu się to z pomocą Netflixa dopiero w 2020 roku.

Zobacz także

„Mank” otrzymał najwięcej, bo aż 10 nominacji do Oscarów 2021. Póki co otrzymał nagrody w kategoriach najlepsza scenografia i najlepsze zdjęcia.

ZOBACZ TEŻ: Oscary 2021: gwiazdy na czerwonym dywanie. Zobaczcie najpiękniejsze stylizacje