Zamknij

Oscary 2021: „Sound Of Metal” ­– gdzie obejrzeć nominowany film?

13.04.2021 18:08
Sound of Metal - kadr z filmu
fot. materiały prasowe M2Films

„Sound of Metal” to film Dariusa Mardera, współtwórcy scenariusza do filmu „Drugie oblicze”. Produkcja skupia się na muzyku rockowym, który z dnia na dzień, w niewyjaśnionych okolicznościach traci słuch. Teraz musi poradzić sobie z nową trudną sytuacją i w zasadzie nauczyć się życia na nowo. Droga bohatera jest niezwykle ciekawa i emocjonująca, a kolejne przeciwności losu, pokazują jedynie siłę jego charakteru.

„Sound of Metal” – ile nominacji do Oscarów 2021 otrzymał film?

Film Mardera nominowany jest w aż sześciu katerogiach w wyścigu po Oscary 2021. „Sound of Metal” może zdobyć statuetkę w kategoriach: Najlepszy Film, Najlepszy, Najlepszy Scenariusz Oryginalny, Najlepszy Aktor Pierwszoplanowych (Riz Ahmed), Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Paul Raci), a także Najlepszy Montaż i Najlepszy Dźwięk.

Zobacz także

„Sound of Metal” ­– czy warto obejrzeć nominowany do Oscara film?

Jeśli sześć nominacji do Oscara nie przekonuje Was, by sięgnąć po film, być może mikro-recenzja przekona Was jak bardzo warto poświęcić czas dla historii z udziałem Riza Ahmeda.

Film jest mocno skupiony na bohaterze, dzięki czemu robi piorunujące wrażenie. Reżyser celowo oddaje widzowi perspektywę postci, dosłownie wrzucając nas w sam środek akcji i pokazując/udźwiękowiając film w sposób, w którym odczuwa rzeczywistość sam bohater. Zabieg ten podkreślany jest kilkakrotnie, poprzez pokazanie perspektywy zewnętrznej, co jeszcze mocniej podbija ten subiektywny sposób kreowania rzeczywistości, który przez większość czasu króluje w tym obrazie.
Tym, co jednak urzeka najbardziej to fakt, że bardzo wiele treści rozgrywa się tu w zasadzie w małych gestach, drobnych ruchach, czy zmianie mimiki aktorów. Riz Ahmed jest wyśmienity w swojej roli, jego bohater nie boi się okazać emocji i na jego twarzy widać strach, ból i przerażenie przed tym, co będzie dalej. Czuć też determinację i chęć poprawy niezwykle trudnej sytuacji, z której wydaje się, że nie ma wyjścia. Bohater kurczowo trzyma się jednak nadziei.

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Sound of Metal” ­– gdzie obejrzeć?

Film „Sound of Metal” od poniedziałku 12 kwietnia dostępny jest w różnych serwisach sreamingowych.

Nominowany do sześciu Oscarów film zobaczymy na platformie Amazon Prime Video, a także w takich serwisach z możliwością wypożyczania pojedynczych filmów jak: Player.pl, Chili, Rakuten, Canal+ Premiery, Play Now, czy sklep iTunes.

Zobacz także

"Sound of Metal" – zwiastun

Film promowany jest następującym zwiastunem:

Czytaj także: Olivia Colman: najlepsze filmy i seriale z aktorką nominowaną do Oscara 2021 [TYTUŁY]