Zamknij

Oscary 2021: jak będzie wyglądała tegoroczna gala rozdania nagród? Są szczegóły

19.03.2021 11:51
Oscary 2021
fot. Shutterstock

Oscary 2021 zbliżają się wielkimi krokami. Tegoroczna gala odbędzie się 26 kwietnia 2021 roku. Pojawiają się już pierwsze informacje dotyczące tego, czego możemy się spodziewać. Pewne jest to, że gala 73. rozdania Oscarów przejdzie do historii. Poniżej zdradzamy szczegóły.

Oscary 2021: jak będzie wyglądała tegoroczna gala rozdania nagród? To pytanie, które zadają sobie fani prestiżowego wydarzenia. Pewne jest to, że 93. rozdanie Oscarów będzie wyglądało inaczej, niż w poprzednich latach. Przede wszystkim ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa. Jak postanowiono rozwiązać ten problem? Podajemy szczegóły.

Zobacz także:  Oscary 2021: NOMINACJE. Kto powalczy o statuetkę? [LISTA NOMINOWANYCH]

Oscary 2021: jak będzie wyglądała tegoroczna gala rozdania nagród? 

Oscary 2021 tuż, tuż. Z tego powodu pojawiają się pierwsze informacje dotyczące tego, jak będzie wyglądała 93. gala rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Marc Malkin, dziennikarz "Variety", zdradził, jak może to wyglądać. Dziennikarz oparł się na wysyłanych przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej wytycznych, które powoli trafiają do członków stowarzyszenia. Przede wszystkim najważniejszym hasłem 93. rozdania Oscarów będzie "bezpieczeństwo".

Wstępnie mówi się o tym, że uroczystość odbędzie się w plenerze na terenie Union Station w Los Angeles, a nie w Dolby Theathre, gdzie Oscary były rozdawane w poprzednich latach. Zredukowana zostanie liczba osób obecnych na tegorocznych Oscarach. Wcześniej zapraszano około 50 osób, które odczytywały, kto otrzyma prestiżową statuetkę. Mówi się o tym, że ta liczba zostanie zredukowana do 25 osób. Rozważa się również opcję, żeby "prezenterami" zostali także sami nominowani.

Ceremonię na żywo obejrzą tylko nominowani, ich najbliżsi oraz prowadzący ceremonię. W tym roku nie zaplanowano przyjęć i uroczystych obiadów oscarowych. Jak podaje BBC - organizatorm zależy jednak na obecności nominowanych, dlatego nie chcą wręczać nagród za pomocą Zooma. Wystosowano też prośbę, by ubrać się galowo. Przypominamy, że podczas rozdania tegorocznych Złotych Globów część aktorów i aktorek ubrała się swobodnie, właśnie dlatego, że odbierali nagrodę z kanapy w domu.

Oscary 2021: kiedy zostaną rozdane nagrody?

93. gala rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej, czyli prestiżowych Oscarów, odbędzie się 26 kwietnia 2021 roku.

Zobacz także:  Oscary 2021: Polak z nominacją w kategorii "najlepsze zdjęcia"

RadioZET.pl/BBC.com