Zamknij

Oscarowe filmy z ogromną oglądalnością. Zyski wzrosły nawet o 600%

29.04.2021 10:28
Na rauszu - Mads Mikkelsen - kadr z filmu
fot. Best Film/materiały prasowe

Oscary 2021 pozytywnie przełożyły się na zainteresowanie filmami z 2020 nominowanymi do nagród. Zyski z produkcji wzrosły nawet o 600%. Które oscarowe filmy są najchętniej oglądane?

Miłośnicy kina są spragnieni oscarowych produkcji. W ciągu 24 godzin od rozpoczęcia gali wręczenia Oscarów 2021, zainteresowanie nagrodzonymi filmami znacznie wzrosło. Który tytuł cieszy się największym zainteresowaniem?

Oscary 2021 - nagrodzone filmy, które są najchętniej oglądane

93. gala wręczenia Oscarów okazała się fiaskiem pod względem oglądalności. Zainteresowanie wręczeniem nagród nie było jeszcze tak niskie jak w tym roku. Nie zmienia to jednak faktu, że rozdanie statuetek przełożyło się na zainteresowanie filmami, które zostały nagrodzone przez Akademię Filmową.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, zyski finansowe płynące z zainteresowania oscarowymi filmami wzrosły w jednym przypadku nawet o 600%. Wszystko dzięki platformom VOD i serwisom streamingowym, na których są dostępne takie tytuły jak "Obiecująca. Młoda. Kobieta.", "Na rauszu", "Nomadland", "Ojciec" czy "Minari". Statystyki dotyczą rynku amerykańskiego, gdzie w przeciwieństwie do Polski oscarowe filmy można obejrzeć w internecie. Według informacji, w ciągu 24 godzin od rozpoczęcia podania Oscarów 2021 na platformach Vudu i FandangoNow znacznie wzrosła oglądalność nagrodzonych produkcji. 

Rekordzistą jest duńska produkcja "Na rauszu", której zyski zwiększyły się o 600%. Na kolejnych miejscach listy znalazły się filmy: "Nomadland" (129%), "Ojciec" (67%), "Obiecująca. Młoda. Kobieta." (63%), "Minari" (37%) oraz "Co w duszy gra" (33%). Wszystko dlatego, że z powodu pandemii koronawirusa wiele kin w USA jest zamkniętych, a dystrybutorzy zdecydowali się na umieszczenie nowości na platformach streamingowych.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

To dość ciekawe zjawisko, bo do tej pory o popularności oscarowych filmów można było mówić dopiero po oficjalnych wynikach z box office. Biorąc pod uwagę różne daty premier nagrodzonych produkcji, informacje o kasowości nagrodzonych tytułów pojawiały się kilka tygodni po oscarowej gali. Obecna sytuacja pozwala obserwować zainteresowanie nagrodzonymi filmami na bieżąco.

Niestety polscy widzowie muszą uzbroić się w cierpliwość. Większość oscarowych filmów nie jest dostępnych oficjalnie w naszym kraju, ale zgodnie z rozporządzeniem rządu, kina w Polsce zostaną otwarte 29 maja 2021 roku i to właśnie od tej daty prawdopdoobnie będzie można zobaczyć takie produkcje jak "Na rauszu", "Obiecująca. Młoda. Kobieta.", "Na rauszu", "Nomadland", "Ojciec" czy "Minari".

RadioZET.pl/PAP
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET