Zamknij

Trzecia szansa Polaków na Oscara? Grecy zgłosili film "Niepamięć"

06.11.2020 13:20
Oscary 2020
fot. Valerie Macon/AFP/East News

Oscary 2021 są zaplanowane na kwiecień. Polacy będą mieli aż trzy szanse na zdobycie statuetki? Grecy zgłosili do nagrody film "Niepamięć" z udziałem Polaków.

Oscary 2021 są zaplanowane na kwiecień. Z powodu pandemii koronawirusa nie będą przypominały poprzednich edycji. Mogą być jednak wyjątkowe dla Polaków ze względu na to, że właśnie dostaliśmy trzecią szansę na prestiżową statuetkę. 

Zobacz także:  Jak film "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej poradził sobie w Wenecji? 

Oscary 2021: trzecia szansa Polaków na prestiżową statuetkę? Grecy zgłosili film "Niepamięć" 

Oscary 2021 odbędą się w przyszłym roku w kwietniu. Ostatnie miesiące były bardzo trudne dla branży filmowej i niewiele wskazuje na to, że ta sytuacja miałaby się poprawić. Pandemia koronawirusa skutecznie paraliżuje rynek filmowy, a do tego ponownie zamyka kina na całym świecie. 

Z dobrych wieść - Grecy podjęli decyzję, że na przyszłorocznych Oscarach w kategorii najlepszy film międzynarodowy będzie ich reprezentował film "Niepamięć". Przy tej produkcji pracowało kilku Polaków, dzięki czemu to już kolejna szansa na prestiżowego Oscara dla naszych rodaków. 

Przypominamy, że polskim kandydatem jest produkcja "Śniegu już nigdy nie będzie" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Natomiast Czesi chcą wystawić film "Szarlatan" Agnieszki Holland. Przy wspomnianej "Niepamięci" Christosa Nikoua pracował Bartosz Świniarski, który jest odpowiedzialny za zdjęcia. Co więcej, fabuła greckiego filmu porusza temat pandemii - choroba wywołuje u ludzi zaniki pamięci.

Oscary 2021: kiedy odbędzie się ceremonia rozdania nagród?

Oscary 2021 są zaplanowane na 25 kwietnia 2021 roku. Na ten moment Amerykańska Akademia Filmowa nie planuje zmieniać tego terminu.

Zobacz także:  "Śniegu już nigdy nie będzie" to polski kandydat do Oscara. Pojawił się pierwszy teaser filmu 

RadioZET.pl/Spidersweb.pl