Zamknij

Ridley Scott ostro do dziennikarza: "P***dol się pan, idź się j***ć" [WIDEO]

07.12.2021 15:57
Ridley Scott
fot. MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Ridley Scott rozmawiał z dziennikarzem na temat filmu "Ostatni pojedynek". Podczas wywiadu reżyser rzucił kilkoma niecenzuralnymi słowami. Skąd taka reakcja filmowca?

W roku 2021 do kin weszły aż dwa filmy Ridley Scotta - "Dom Gucci" oraz "Ostatni pojedynek". Podczas rozmowy z jednym z dziennikarzy na temat tej drugiej produkcji, filmowiec użył dosadnych słów, by skontrować spostrzeżenia interlokutora na temat swojej twórczości.

"Ostatni Pojedynek: Ridley Scott przeklina w wywiadzie z dziennikarzem

Ridley Scott to jeden z reżyserów Hollywood, który ma na koncie wiele ikonicznych produkcji. Wystarczy, chociażby wymienić takie tytuły, jak "Obcy - ósmy pasażer Nostromo", "Łowca androidów", czy "Gladiator". Mimo 84 lat na karku nadal jest aktywny zawodowo i tworzy nowe tytuły. W ciągu ostatnich miesięcy do kin trafiły aż dwa filmy Scotta.

W październiku odbyła się premiera "Ostatniego pojedynku" z Jodie Comer, Adamem Driverem, Mattem Damonem i Benem Affleckiem w rolach głównych - opartej na faktach produkcji, która mimo czasów, w której się rozgrywa - średniowieczu, jest bardzo aktualna i ważna w swojej wymowie. Scott udzielił wywiadu na temat filmu dziennikarzowi Ilyi Glazkovowi. Kontrowersyjny fragment rozmowy trafił na Twittera w formie nagrania wideo.

Dziękuję, Sir Ridleyowi, za ostateczną odpowiedź skierowaną do wszystkich ludzi mierzących "realizm" i "historyczne odwzorowanie" w filmach historycznych. A to ci niespodzianka.

Glazkov: To bardzo realistyczny film. Jest bardziej realistyczny niż "Królestwo Niebieskie" czy "Robin Hood". 

Scott: Proszę pana, p***dol się pan. P***dol się. Dziękuję panu bardzo. P***dol się. Idź się j***ć. Kolejne pytanie.

To nie pierwszy raz, kiedy Scott okazuje zdenerwowanie podczas wywiadów dotyczących "Ostatniego pojedynku". Prawdopodobnie wynika to z faktu porażki produkcji, która mimo tego, że jest naprawdę dobrym i ważnym filmem, nie odniosła sukcesu komercyjnego. Scott słynie z tego, że nie przebiera w słowach, o czym wielokrotnie przekonali się dziennikarze rozmawiający z reżyserem.

Ridley Scott: kiedy premiera kolejnego filmu słynnego reżysera?

Obecnie filmowiec pracuje nad produkcją zatytułowaną "Kitbag", będącą opowieścią o Napoleonie Bonaparte, w którego wcieli się Joaquin Phoenix. Mowa więc o kolejnym filmie historycznym. W planach ma jednak kilka kolejnych produkcji, między innymi "Gladatora 2". Na razie nie podano dokładnej debiutu daty "Kitbag", ale wiadomo, że premiera ma się odbyć w roku 2023.

RadioZET.pl/Twitter