Zamknij

"Paddington 2" nie jest już najlepszym filmem świata. Dlaczego spadł z podium?

31.05.2021 11:50
Paddington 2 - materiał promocyjny
fot. FaceToFace/REPORTER/East News

"Paddington 2" do niedawna mógł pochwalić się 100% wynikiem w serwisie Rotten Tomatoes. Jedna recenzja sprawiła, że spadł z listy najlepszych filmów świata. 

Film familijny "Paddington 2" jeszcze niedawno mógł pochwalić się wyłącznie pozytywnymi ocenami krytyków z całego świata. Okazuje się jednak, że perfekcyjny wynik produkcji jest już przeszłością. Wszystko przez jedną negatywną recenzję.

"Paddington 2" - opinia o filmie zniszczyła idealną reputację produkcji

Najlepsze filmy świata to oczywiście kategoria ściśle subiektywna, ale istnieją pewne sposoby na odłowienie filmów, które nie zasługują na poświęcanie im uwagi od tych, które warto obejrzeć. Pomagają w tym serwisy będące agregatorami ocen, które wystawiają nie tylko zwyczajni kinomani, ale również specjaliści z zakresu filmu.

Jednym z najpopularniejszych na świecie portali tego typu jest Rotten Tomatoes, na którym przyjęło się dzielenie filmów na świeże i nieświeże. Przynależność do kategorii opierana jest na wielu czynnikach wynikających ze średniej ocen danej produkcji. Istnieje niewiele filmów, którym udało się zdobyć 100% pozytywnych ocen. Do niedawna należał do nich "Paddington 2".

Jak podaje Indiewire, produkcja zniknęła z listy najlepiej ocenianych filmów świata. Obecnie "Paddington 2" ma 99% świeżości, co i tak jest bardzo dobrą oceną. Fani są jednak zawiedzeni, że ich ulubiona produkcja nie może pochwalić się idealnym wynikiem ocen. Okazuje się, że na ten stan rzeczy wpłynęła negatywna recenzja dziennikarza Film Authority Eddiego Harrisona.

Foto: print screen z Rotten Tomatoes
fot. Foto: print screen z Rotten Tomatoes

Zdaniem recenzenta film jest "przekombinowany i niedorzeczny". Harrison został nawet poproszony o komentarz w tej sprawie.

Zrecenzowałem negatywnie "Paddingtona 2" dla radia BBC w dniu premiery w roku 2017. W późniejszym czasie wielokrotnie podtrzymywałem każde słowo mojej krytyki. To nie jest mój Miś Paddington, ale złowieszczy, złowrogi oszust, który powinien zostać wystrzelony w kosmos lub zestrzelony przy pierwszej nadarzającej się okazji.

Jest to jedyna negatywna ocena krytyków spośród 246 recenzji. To nie pierwszy raz, kiedy ma miejsce podobna sytuacja. W roku 2021 miejsce na liście najlepszych filmów według Rotten Tomatoes straciła ikona historii kina - "Obywatel Kane". Po wielu latach odkryto negatywną recenzję, która ukazała się tuż po premierze słynnej produkcji Orsona Wellesa. Wśród najlepiej ocenianych filmów świata nadal należą między innymi "Toy Story", "Terminator", "Dwunastu gniewnych ludzi" czy "Siedmiu samurajów".

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Indiewire