Zamknij

Twórcy "Spider-Man: Uniwersum" pracują nad filmem o pandemii COVID-19

11.05.2021 12:16
Phil Lord i Christopher Miller - Oscary 2019
fot. Mayer/face to face/FaceToFace/REPORTER

Phil Lord i Christopher Miller nabyli prawa do książki o pandemii koronawirusa "The Premonition: A Pandemic Story". Na jej podstawie stworzą film fabularny o COVID-19.

Chociaż pandemia COVID-19 nadal trwa, niebawem zobaczymy film, opowiadający o pierwszych dniach światowej epidemii koronawirusa. Za produkcję na podstawie książki "The Premonition: A Pandemic Story" odpowiedzą Phil Lord i Christopher Miller.

Pandemia koronawirusa - Phil Lord i Christopher Miller stworzą film o COVID-19

Marzec 2020 roku zapisał się już na kartach historii. Pandemia koronawirusa poważnie wpłynęła na kształt świata, dotykając ludzkości na bardzo różnych poziomach. Nic więc dziwnego, że Michael Lewis napisał książkę "The Premonition: A Pandemic Story", która niebawem zostanie przeniesiona na duży ekran.

Jak podaje Deadline, prawa do adaptacji książki Lewisa nabyło studio Universal Pictures, które zaangażowało filmowy duet - Phila Lorda i Christophera Millera ("Spider-Man: Uniwersum", "22 Jump Street", "Lego: Przygoda") jako twórców odpowiedzialnych za film na jej podstawie. W reżyserii pomoże im Aditya Sood. Producentkami zostały Amy Pascal i Rachel O’Connor. Obecnie trwają poszukiwania scenarzysty filmowej wersji "The Premonition: A Pandemic Story".

Książka Lewisa opowiada o pierwszych dniach pandemii koronawirusa z perspektywy amerykańskich bohaterów, którzy ruszyli na pomoc najbardziej potrzebującym osobom. Zobaczymy więc walkę kilku osób, które zaryzykowały życie, by walczyć ze śmiertelnie niebezpiecznym wirusem. "The Premonition: A Pandemic Story" trafiła na rynek w maju 2021 roku, więc przedstawiciele Universal dość szybko podjęli decyzję o adaptacji. Nie będzie to pierwszy raz, kiedy Hollywood zdecydowało się przenieść literaturę Lewisa na duży ekran. Pisarz jest autorem pierwowzoru oscarowej produkcji - "Big Short".

"The Premonition: A Pandemic Story" - o czym będzie film na podstawie książki?

Podobnie jak w przypadku "Big Short", gdzie autor skupił się na grupie ekspertów finansowych, którzy przewidzieli kryzys gospodarczy w 2008 roku, "The Premonition" pokazuje wizjonerów medycyny, widzących niebezpieczeństwa związane z gwałtownym rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, na długo przed wybuchem pandemii. Głównymi bohaterami są biochemik, pracownik służby zdrowia i pracowniku rządu federalnego, którzy próbowali naświetlić problem i obejść biurokrację USA. Ich wysiłki niestety nie zapobiegły setkom tysięcy zgonów, ale dzięki pracy, którą włożyli, można było utrzymać śmiertelność na jak najniższym poziomie.

Zapowiada się więc niezwykle interesujący film. Na razie nie wiadomo jednak kiedy trafi do kin, ani, kto wcieli się w głównych bohaterów adaptacji "The Premonition: A Pandemic Story".

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Deadline