Zamknij

Patryk Niekłań walczy o powrót do zdrowia. Finalista „Mam talent” miał ciężki wypadek

Sylwia Wamej
28.10.2019 11:58
Patryk Niekłań
fot. Instagram.com/ Patryk Niekłań

Patryk Niekłań, finalista „Mam talent”, wciąż walczy o powrót do zdrowia po tragicznym wypadku samochodowym. W sobotnim odcinku „Mam talent” gościnnie występujące Duo Destiny zadedykowało swój występ poszkodowanemu uczestnikowi programu.

Patryk Niekłań, finalista „Mam talent”, walczy o powrót do zdrowia po wypadku

Patryk Niekłań, laureat 3. miejsca w poprzednim sezonie „Mam talent”, walczy o powrót do zdrowia. Uczestnik show specjalizujący się w akrobatyce, dzień po ostatnim występie miał poważny wypadek samochodowy. Wracając samochodem do rodzinnych Starachowic, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Patryk został przewieziony w ciężkim stanie do warszawskiego szpitala, gdzie lekarze przez kilka dni walczyli o jego życie. Później w stanie śpiączki został przetransportowany do olsztyńskiej kliniki „Budzik dla dorosłych”. Z kolei w sierpniu trafił do kliniki Votum w Krakowie, w której miesięczny koszt pobytu wynosi ok. 20 tysięcy złotych.

Patryk Niekłań: Trwa zbiórka na rehabilitację uczestnika „Mam talent”

Żona Patryka Niekłania rozpoczęła zbiórkę pieniędzy w jednym z serwisów crowdfundingowych. Z planowanego miliona złotych na razie udało się zebrać ponad 120 tysięcy złotych. Teraz Patryk Niekłań rozpoczął leczenie w bydgoskiej klinice „Neuron”. Żona Patryka wierzy, że ukochanemu mężowi uda się wrócić do zdrowia.

Mimo, że Patryk dalej nie umie się z nami komunikować, w oczach Jego widzę uczucie do mnie i córeczki. Jak mogę tak motywuje go do codziennej walki o siebie, życie, bo tylko to mi zostało. Oraz wiara, że już niedługo wyjdzie z tego stanu – pisała jego żona w mediach społecznościowych.

Na facebookowej stronie „Budzimy Patryka Niekłań” czytamy, że Patryk jest w fazie dysfazji – ma problem ze zrozumieniem gestów. Potrzeba teraz cierpliwości , rehabilitacji i szeregu zabiegów usprawniających pracę mózgu.. Nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy odzyska kontrolę nad własnym umysłem i w końcu uśmiechnie się do nas i powie kilka słów. Tak bardzo na to czekamy. Fizycznie robi postępy i jesteśmy z Niego dumni – czytamy.

Warto podkreślić, że w sobotnim odcinku „Mam talent” gościnnie występujące Duo Destiny zadedykowało swój występ Patrykowi. Bardzo serdecznie chcemy Im podziękować za występ, wsparcie i miłe słowa. Jesteśmy wdzięczni i bardzo wzruszeni Waszą postawą. Dziękujemy z całego serca – czytamy na stronie „Budzimy Patryka Niekłań”.

Zagłosuj

Oglądasz "Mam talent"?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/muzyka.interia.pl/SW