Zamknij

Patryk Vega zmienił obsadę „Kobiet mafii” na życzenie gangsterów

Redakcja
24.01.2018 16:02
Kobiety Mafii
fot. screen YouTube

Niebawem nowy film Patryka Vegi — „Kobiety mafii” — trafi do kin. Machina promocyjna ruszyła, a twórca filmu zdradza coraz więcej ciekawych informacji na temat produkcji. Teraz ujawnił, że zmienił obsadę na życzenie gangsterów.

Premiera „Kobiet mafii” zaplanowana została na 22 lutego, ale już teraz o filmie robi się coraz głośniej. Po mocnym zwiastunie przyszła kolej na sensacyjne informacje od Patryka Vegi dotyczące samego powstawania obrazu. Jak informuje TVPinfo, gangsterzy z Mokotowa współtworzyli scenariusz do filmu, a nawet mogli mieć wpływ na jego obsadę aktorską. Zgodnie z informacjami Oskar Z. z mokotowskiej grupy przestępczej nie był zadowolony z tego, jak przedstawiono go we wcześniejszym filmie „Pitbull. Nowe porządki”.

Podobno gangster postanowił wykorzystać czas odsiadki w więzieniu i spisać swoje wspomnienia, które potem stały się podstawą scenariusza „Kobiet mafii”. Co więcej, jedną z ról zainteresowany był inny gangster z Mokotowa, a że Vega chciał, by film był jak najbardziej realny, chętnie by na to przystał. Okazało się jednak, że pomysł ten nie przypadł do gustu innym członkom gangu. Mężczyzna, który miał zagrać, był świadkiem koronnym, więc gangsterzy nie chcieli mieć z nim nic do czynienia. Skontaktowali się z Vegą i zasugerowali mu zmianę obsady. Reżyser się zgodził. Jak stwierdził, dla niego nie ma to tak dużego znaczenia, a dla gangsterów, dla których kodeks honorowy to rzecz święta — owszem.

„Dla mnie osobiście to nie ma takiego znaczenia jak dla ludzi funkcjonujących w przestępczym świecie. Jednak dla nich kodeks honorowy i kwestia niewspółpracowania z policją to najważniejsza sprawa w życiu. W związku z tym, w imię dobrych relacji, zgodziłem się przychylić ku temu” — powiedział Vega.

RadioZET.pl/http://nczas.com/SA