Zamknij

Patryka Vega nakręci film o Andrzeju Dudzie. Reżyser „Polityki” znów zaszokuje?

Maciej Friedrich
22.08.2019 10:13
Patryka Vega nakręci film o Andrzeju Dudzie. Reżyser „Polityki” znów zaszokuje?
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Patryk Vega zdecydował się iść za ciosem. Jego głośno komentowany film „Polityka” jeszcze nie pojawił się w kinach, a reżyser już zapowiedział kolejną produkcję. Tym razem chce pokazać kulisy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta.

Patryk Vega nie bez przyczyny uznawany jest za jednego z najbardziej kontrowersyjnych polskich reżyserów. Choć wiele osób zarzuca mu zbytnie epatowanie wulgaryzmami i szokowanie na siłę, filmy Vegi cieszą się ogromną popularnością. Szczególnie głośno jest o nadchodzącym obrazie reżysera. „Polityka” ma pokazać kulisy życia polskich elit politycznych, a bohaterowie oparci są na prawdziwych postaciach, takich jak Jarosław Kaczyński, Beata Szydło, czy Tadeusz Rydzyk. Vega najwyraźniej postanowił pójść za ciosem. Jak informuje „Super Express”, jeszcze przed premierą „Polityki” (czyli 4 września), reżyser zapowiedział film o prezydencie Andrzeju Dudzie.

Patryk Vega nakręci film o prezydencie Andrzeju Dudzie

Postać inspirowana prezydentem Andrzejem Dudą pojawi się w „Polityce”. Najwyraźniej jednak Patryk Vega uznał, że jego wątek nie został wyeksploatowany. Według informacji „Super Expressu” reżyser już teraz planuje kontynuację obrazu, w której ma zamiar pokazać kulisy wyboru Dudy na prezydenta oraz jego prezydenturę. Znając poprzednie filmy Vegi, nietrudno podejrzewać, że nie obejdzie się bez kontrowersyjnych i szokujących scen, które mogą wywołać prawdziwą burzę. Zwłaszcza że Patryk zamierza wypuścić film tuż przed wyborami prezydenckimi w 2020 roku. Nie chce jednak psuć widzom niespodzianki i nie zdradził, kto wcieli się w postać polskiego prezydenta.

Film, który pokaże prezydenturę Andrzeja Dudy, z pewnością nie przysporzy Patrykowi Vedze popularności w środowisku politycznym. Już przy okazji prac nad „Polityką” reżyser przyznawał, że spotkał się z represjami ze strony niektórych polityków. W jednym z wywiadów stwierdził wręcz, że „może zostać wkręcony w jakąś aferę” i zdradził, że rozważa opuszczenie Polski. Film o polskim prezydencie z pewnością nie uciszy komentarzy na jego temat.

Zagłosuj

Masz zamiar obejrzeć nowy film Patryka Vegi?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/se.pl/MF