Zamknij

Paweł Wilczak szczerze o biedzie. Gwiazdor nie miał co jeść?

Maciej Friedrich
20.12.2019 14:37
Paweł Wilczak szczerze o biedzie. Gwiazdor nie miał co jeść?
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/ EAST NEWS

Paweł Wilczak w wywiadzie zdecydował się na szczere wyznanie. Aktor przyznał, że kiedyś doświadczył biedy. Choć ciężko w to uwierzyć, gwiazdor w pewnym momencie nie miał co jeść. Jak sobie poradził?

Paweł Wilczak to popularny polski aktor, który na ekranach zadebiutował w 1986 roku epizodyczną rolą w filmie "ESD". Przez lata budował swoje aktorskie portfolio, by stać się jedną z najpopularniejszych krajowych gwiazd. Dużą popularność przyniosła mu rola w komediowym serialu "Kasia i Tomek", w którym partnerował Joannie Brodzik, prywatnie swojej wieloletniej partnerce i matce dwójki dzieci. Widzowie pamiętają Wilczaka między innymi z kreacji w "Sforze" i "Weselu". 

25 grudnia do kin wchodzi "Pan T", film opisujący życie i twórczość Leopolda Tyrmanda. W roli głównej zobaczymy właśnie Pawła Wilczaka. Aktor udzielił wywiadu dla "Co jest grane", dodatku do "Gazety Wyborczej". Zdecydował się na szczere wyznanie dotyczące swojej zawodowej przeszłości.

Kuba Wojewódzki: skandal w programie. Paweł Wilczak: „Mogę go uderzyć w twarz?”

Paweł Wilczak głodował? Aktor szczerze o trudnej sytuacji finansowej

Paweł Wilczak nie może obecnie narzekać na zawodowe propozycje. W wywiadzie dla "Co jest grane" wyznał jednak, że nie zawsze mógł liczyć na uznanie branży oraz wysokie zarobki. Przeciwnie, gwiazdor przyznał, że bieda nie jest mu obca i w jego życiu zdarzały się bardzo trudne momenty. Zdradził, że nie miał gdzie mieszkać.

Doświadczyłem biedy. Pamiętam, jak pomieszkiwałem u koleżanki, która była akurat w rozjazdach – kręciła film w Europie, i podkradałem jej Nesquika. Malutko, żeby się nie zorientowała. Posypywałem sobie tym Nesquikiem kromkę chleba i jakoś przetrwałem - szczerze opowiedział Wilczak.

Na szczęście wszystko wskazuje na to, że trudności finansowe Wilczak ma dawno za sobą. 

Paweł Wilczak
fot. Kamil Piklikiewicz/East News
Zagłosuj

Oglądałeś/aś "Kasię i Tomka"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/se.pl/MF