Zamknij

Dakota Johnson w kostiumie z epoki Jane Austen. Netflix pokazał pierwsze fotosy z "Perswazji" [FOTO]

15.06.2021 12:15
Dakota Johnson Perswazje Netflix
fot. Matt Baron/REX/Shutterstock/East News

Dakota Johnson, Cosmo Jarvis i Henry Golding pojawili się na pierwszych oficjalnych zdjęciach z nadchodzącej adaptacji powieści "Perswazje" autorstwa Jane Austen.

Dakota Johnson, znana przede wszystkim z serii filmów o Greyu, przywdziała zupełnie inny gorset niż ten, w którym widywaliśmy ją do tej pory, by wystąpić w kostiumowym filmie Netflixa na postawie ostatniej powieści Jane Austen. Zobacz, jak aktorka i towarzyszący jej amanci, prezentują się na pierwszych zdjęciach z "Perswazji".

Zobacz także

Perswazje: Dakota Johnson, Cosmo Jarvis i Henry Golding na pierwszych zdjęciach z filmu [FOTO]

Po gigantycznym sukcesie "Bridgertonów" Netflix postanowił pójść za ciosem i stworzyć kolejną kostiumową ekranizację popularnej literatury. "Perswazje" oparte na powieści Jane Austen, podobnie jak serial Shondaland, będą prezentowały współczesne spojrzenie na klasyczną opowieść, jednocześnie zachowując stosowną scenografię i kostiumy. Na dowód tego, jak pięknie odtworzone zostały wizualne realia epoki, Netflix zaprezentował pierwsze zdjęcia z "Perswazji", na których zobaczyć możemy Dakotę Johnson, Cosmo Jarvisa i Henry'ego Goldinga.

"Perswazje" - O czym jest ostatnia książka Jane Austen?

"Perswazje" to najpóźniejsza, wydana pośmiertnie powieść Jane Austen, która stanowi jedną z jaskółek powieści psychologicznej. Główną bohaterką jest 27-letnia Anne Elliot - kobieta wierna swoim zasadom i obdarzona wyjątkowym zmysłem obserwacji, która mieszka ze swoją snobistyczną rodziną na skraju bankructwa. Gdy w jej życiu ponownie pojawia się Frederick Wentworth - przystojniak, zaręczyny z którym niegdyś wyperswadowała jej rodzina - Anne musi dokonać trudnego wyboru. Czy zdecyduje się zostawić za sobą przeszłość, czy posłucha głosu serca i da miłości drugą szansę?

Oparty na "Perswazjach" film Netflixa zapowiadany jest jako nowoczesna, błyskotliwa interpretacja popularnej historii, która jednak pozostaje wierna klasycznej powieści legendarnej autorki. W główną rolę wciela się Dakota Johnson ("50 twarzy Greya"), Cosmo Jarvis ("Lady M.") gra jej dawną miłość Fredericka Wentwortha, zaś Henry Golding ("Dżentelmeni") występuje jako nieprzyjemny kuzyn Anne, William Walter Elliot.

"Perswazje" - Kiedy premiera na Netflix?

"Perswazje" to filmowy debiut uznanej reżyserki teatralnej Carrie Cracknell. Scenariusz na podstawie powieści Jane Austen napisali Ron Bass i Alice Victoria Winslow. Producentami są Andrew Lazar i Christina Weiss Lurie. Film jest koprodukcją Netflix i MRC Film. Jak wynika z powyższego tweeta, premiera "Perswazji" została zaplanowana na 2022 rok.

RadioZET.pl/Netflix