Zamknij

Pierwsza homoseksualna superbohaterka? Ruby Rose w serialu DC

Redakcja
09.08.2018 13:42
Pierwsza homoseksualna superbohaterka? Ruby Rose w serialu DC
fot. Instagram:@rubyrose

Znaną z serialu „Orange Is The New Black” Ruby Rose będziemy mogli niebawem oglądać w nowej roli. Aktorka wcieli się w superbohaterkę znaną z komiksów DC. Co ciekawe, w bohaterkę homoseksualną.

Filmy oparte na komiksach o superbohaterach i ich przeciwnikach to dla producentów żyła złota. Kolejne przygody herosów takich jak Batman czy Spider-man niezmiennie przyciągają fanów do kin i telewizorów. Wystarczy wspomnieć kasowe rekordy bite przez kolejne produkcje z serii „X-men”.

Równie dobrze radzą sobie seriale o bohaterach walczących ze złem. Dwa największe wydawnictwa komiksowe, Marvel Comics oraz DC Comics, stworzyły całe serialowe uniwersa. Przenikają się w nim różne postacie występujące w stworzonych przez scenarzystów i rysowników.

Ruby Rose jako bohaterka-lesbijka?

Arrowerse to świat skupiający wszystkie seriale o bohaterach pochodzących ze stajni DC. Należą do niego już między innymi Supergirl, Flash czy Green Arrow. Teraz skład ten ma uzupełnić Batwoman, czyli kobiecy odpowiednik słynnego Człowieka-Nietoperza. Ma się ona pojawić w odcinku crossoverowym, a być może nawet doczeka się osobnego serialu. Wszystko zależy od widzów, a warto zaznaczyć, że będzie ona postacią dość wyjątkową.

W komiksach Batwoman to bowiem alter-ego Kate Kane, która jest lesbijką pochodzenia żydowskiego. Byłaby to więc pierwsza w historii uniwersum jednoznacznie homoseksualna superbohaterka. Nie dziwi więc również dobór aktorki, która się w nią wcieli. Producenci postawili na znaną z występów w serialu „Orange Is The New Black” Ruby Rose, która sama jest lesbijką. Rose nie kryje z resztą radości z otrzymanego angażu. Na swoim profilu na Instagramie zamieściła swoje zdjęcie obok szkicu Batwoman i napisała:

– To moje marzenie jeszcze z czasów dzieciństwa. Umarłabym, gdybym zobaczyła coś takiego w telewizji, szczególnie wtedy, kiedy byłam młodą członkinią społeczności LGBT i nigdy nie widziałam w TV jej przedstawicieli, przez co czułam się samotna i inna od reszty.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy będziemy mogli obejrzeć Ruby w nowej, interesującej roli. Być może jednak Batwoman pojawi się na ekranach już jesienią.

RadioZET.pl/MF