Zamknij

Tego jeszcze nie było: bohater serialu Polsatu ofiarą dezubekizacji

Redakcja
26.10.2017 12:26
Pierwsza miłość
fot. screen

Twórcy seriali ścigają się w tworzeniu coraz ciekawszych, coraz bardziej wciągających scenariuszy. Wiadomo, że takie często pisze samo życie - i właśnie taki "życiowy" wątek wprowadzili scenarzyści serialu "Pierwsza miłość". Okazuje się, że jeden z bohaterów padł ofiarą dezubekizacji.

W popularnym serialu telewizji Polsat "Pierwsza miłość" pojawił się wątek polityczny. Twórcy postanowili nawiązać do niedawnej obniżki emerytur i rent byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL. Zgodnie z przyjętą ustawą dezubekizacyjną oficerom, którzy przepracowali minimum dzień w "organach bezpieczeństwa państwa totalitarnego", umniejszone zostały emerytury i renty. Jednym z bohaterów polsatowskiego serialu jest ppłk Grzegorz Król, grany przez Jana Jankowskiego. W jednym z ostatnich odcinków serialu Król odebrał telefon od znajomego z wojska, od którego dowiedział się, że "decyzją administracyjną obcięli mu emeryturę prawie o 60 procent".

Bohater obawia się, że to samo dotknie i jego. Zaczął szukać dodatkowego zajęcia, które najpewniej znalazł, bo już w zwiastunie kolejnego odcinka widać go zbierającego tace w fast foodzie.

RadioZET.pl/SA