Zamknij

Piotr Kraśko dostanie własny program. Odejdzie z Dzień Dobry TVN?

Redakcja
07.08.2018 12:58
Piotr Kraśko dostanie własny program. Odejdzie z Dzień Dobry TVN?
fot. EAST NEWS/Piotr Matusewicz

Piotr Kraśko po przejściu z Telewizji Polskiej do TVN rozwija skrzydła. Jego doświadczenie i urok osobisty docenili nie tylko widzowie, ale i szefowie stacji. Dziennikarz poprowadzi nowy, autorski program. Czy nowe obowiązki pozwolą mu dalej prowadzić „Dzień Dobry TVN”?

Piotr Kraśko przez większość swojej telewizyjnej kariery związany był z TVP. W latach 1991-2016 pełnił w Telewizji Polskiej wiele różnych funkcji. Był między innymi korespondentem zagranicznym oraz szefem redakcji „Wiadomości”. Jednak od 2016 roku prezenter z powodzeniem kontynuuje swoją karierę w stacji TVN. Wraz z Kingą Rusin prowadzi program śniadaniowy „Dzień Dobry TVN”, który przysporzył mu wielu fanów. Zastąpił w nim inną lubianą prezenterkę. Najwyraźniej nie umknęło to uwadze włodarzy stacji, którzy pragną wykorzystać wizerunek lubianego dziennikarza jeszcze mocniej. Jak donosi dziennik "Fakt", dziennikarz otrzymał propozycję nowego, autorskiego programu.

Jaki nowy program poprowadzi Piotr Kraśko?

Nie do końca wiadomo jeszcze, jak dokładnie będzie wyglądał nowy format oparty o postać Piotra Kraśko. Jednak jedna z osób związanych z TVN uchyla dziennikarzom "Faktu" rąbka tajemnicy.

– Piotrek dostał nowy program, który połączy ważne problemy społeczne z polityką. Pierwsze odcinki wystartują jesienią. Póki co wszystkie szczegóły są owiane tajemnicą, ale prace przy programie rozpoczną się lada dzień.

Stacja nie próżnuje i widać jak na dłoni, że były dziennikarz TVP może cieszyć się dużą sympatią szefów. Sam Kraśko również bardzo pozytywnie wypowiada się na temat współpracy z nowym pracodawcą oraz prowadzonym z Kingą Rusin programie.

– Doświadczenie pracy w „Dzień dobry TVN” jest wspaniałe. Nikogo chyba nie znam w życiu dłużej, no poza swoją mamą, niż Kingi. 35 lat to na pewno, a może i dłużej – mówił w jednym z wywiadów dla "Faktu".

Czy Piotr Kraśko znajdzie czas na „Dzień Dobry TVN”?

Czy jednak nowe obowiązki pozwolą prezenterowi na dalszą pracę na planie „Dzień Dobry TVN”? Fani raczej nie powinni obawiać się, że Kraśko nie da rady pogodzić ze sobą wszystkich obowiązków. Uchodzi za niezwykle zorganizowanego dziennikarza. Już teraz poza programem śniadaniowym prowadzi także „Fakty z zagranicy” w TVN Bis.

To niejedyny autorski program, jaki poprowadzi były pracownik TVP. W TVN Style obejrzeć będziemy mogli także Agatę Młynarską.

RadioZET.pl/fakt24.pl/MF