Zamknij

Piotr Kraśko w podróży z uchodźcami. Rusza nowy program „Wracajcie skąd przyszliście”. Kiedy premiera?

Redakcja
30.11.2018 13:08
Piotr Kraśko w podróży z uchodźcami. Rusza nowy program „Wracajcie skąd przyszliście”. Kiedy premiera?
fot. Instagram:@p_krasko

W programie „Wracajcie skąd przyszliście” Piotr Kraśko z grupą Polaków będzie podróżował szlakiem, którym uchodźcy przedostają się do Europy. Uczestnicy poznają osoby, które musiały opuścić swój kraj i oraz ich, często wstrząsające, historie.

Stacja TVN szykuje dla widzów kolejną premierę. Tym razem jednak nie będzie to program rozrywkowy, ale 4-odcinkowy program dokumentalny. „Wracajcie skąd przyszliście” to format oparty na australijskim „Go Back to Where You Came From”, który cieszył się dużą popularnością w krajach takich jak Dania, Niemcy i Holandia. Prowadzącym program będzie Piotr Kraśko. Wraz z grupą sześciu Polaków wyruszy on w podróż szlakiem, którym uchodźcy przedostają się do Europy. Uczestnicy odwiedzą między innymi Serbię i Irak. Poznają osoby, które musiały opuścić swoją ojczyznę, ich losy oraz, często wstrząsające, historie.

Piotr Kraśko wyruszy szlakiem uchodźców 

Interesującym elementem dokumentu jest dobór członków grupy, z którą wyruszy Piotr Kraśko. Trzy osoby zdecydowanie popierają przyjmowanie do naszego kraju uchodźców, a trzy wręcz przeciwnie. Czy to, co przejdą, zmieni ich sposób postrzegania świata i zrewiduje poglądy?

– To było niezwykłe doświadczenie patrzeć, jak ich zmienia ta wędrówka i setki kolejnych rozmów i spotkań, jakie przeżywają emocje, jak utwierdzają się w swoich przekonaniach, albo w nieoczekiwany sposób je zmieniają – mówił w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Piotr Kraśko.

Format zapowiada się niezwykle interesująco. Kiedy zobaczymy premierowy odcinek? Emisja zapowiadana jest na środę, 5 grudnia, o godzinie 21.30.

ZOBACZ TAKŻE: "Big Brother" wraca do TVN. Kiedy nowe odcinki?

Piotr Kraśko
fot. Instagram:@p_krasko

RadioZET.pl/MF