Zamknij

Piotr Trojan - kim jest aktor, który zagrał w filmie "25 lat niewinności"?

11.09.2020 22:22
Trojan
fot. Piotr Molecki/East News

Kim jest Piotr Trojan, aktor filmu "25 lat niewinności", który zagrał w nim postać Tomasza Komendy? Został okrzyknięty "aktorskim odkryciem jesieni". Skąd go jeszcze znamy i w jakich innych produkcjach zagrał odtwórca głównej roli w filmie Jana Holoubka?

Piotr Trojan - kim jest ten aktor, który tak dobrze poradził sobie z główną rolą w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"? Po premierze mocnego filmu krytycy są aktorem zachwyceni. Zdaniem jednych brawurowo zagrał swoją rolę, a inni twierdzą, że jest wręcz "aktorskimi odkryciem jesieni".

Piotr Trojan - aktor seriali i nie tylko

Aktor Piotr Trojan może być dobrze znany fanom seriali. Pojawił się w serialach takich jak "Czas honoru", "M jak miłość", "Ojciec Mateusz", "Hotel 52", "Na dobre i na złe", "Wataha", "Na Wspólnej", czy "Znaki". Piotr Trojan ma jednak na koncie także sporo ról filmowych (na przykład w "Chce się żyć" i "Proceder"o śmierci Tomasza Chady) i teatralnych. To właśnie w teatrze rozpoczęła się jego kariera aktorska.

Piotr Trojan urodził się w 1986 roku w Tarnowskich Górach. Ukończył tam szkołę muzyczną, ale o aktorstwie myślał od najmłodszych lat. Już w szkole średniej związał się z teatrem, a po maturze bezskutecznie próbował dostać się do szkół aktorskich w Warszawie i Krakowie. Ostatecznie w 2010 roku otrzymał dyplom łódzkiej PWSFTViT.

Aktor Piotr Trojan w "25 latach niewinności"

Po premierze filmu o Tomaszu Komendzie w stronę Trojana skierowano wiele pochlebnych komentarzy. Do roli przygotowywał się długo: odwiedzał więzienia, czytał książki, ale też poznawał sprawę Komendy i samego skazanego. Zdaniem krytyków spisał się na medal, a film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" może być dla niego przepustką do dalszej kariery i rozpoznawalności. Mimo wielu ról serialowych bowiem, Trojan jest wśród szerokiej widowni mniej znany. W social mediach również - na Instagramie Piotr Trojan ma dotąd nieco ponad tysiąc obserwujących.

Uroczysta premiera ww. filmu odbyła się 10 września. Oglądało ją wiele osób znanych w branży, aktorów i celebrytów. W sieci już teraz znajduje się wiele opinii o filmie.

Na przykład Anna Dereszowska z całego serca poleca film. "Musicie zobaczyć".

"Wiem, że teraz rzadko chodzicie do kina. I rozumiem to. Ale ten film po prostu... musicie zobaczyć... Trzeba było ogromnej odwagi, taktu, cierpliwości i mądrości, żeby sfilmować historię Tomka Komendy. @jan_holoubek posiada wszystkie te cechy. Stworzył piękny, niezwykle ważny i mądry film z wybitnymi kreacjami aktorskimi m.in. Piotr Trojan i Agata Kulesza" - napisała aktorka.

Z kolei Edyta Herbuś przyznała, że płakała podczas seansu, ale wzruszyła się bardzo także i po nim.

Ostatni raz płakałam tak w kinie na „Titanicu”. Historia Tomasza Komendy nigdy nie powinna się wydarzyć, a jednak, takie są fakty. I po wczorajszej premierze filmu „25 lat niewinności” nadal buzuje we mnie złość na te wydarzenia, ale też ogromne wzruszenie i radość, bo zwyciężyła prawda i matczyna miłość silniejsza niż wszystko. Film jest niezwykły. Autentyczny, wstrząsajacy (sceny więzienne przerosły mnie stopniem okrucieństwa), wzruszający (szczególnie relacja Tomka i mamy), momentami magiczny (tańczące płatki śniegu w chwilach, gdy ulatywała z nich nadzieja). Wszyscy aktorzy zagrali świetnie, serdeczne gratulacje! A @piotrtrojan.insta w głównej roli #mistrzostwo !!! Zapraszam Was na story, gdzie znajdziecie wzruszające przemówienie Tomka i ... jego oświadczyny" - napisała Herbuś.

RadioZET.pl/ASA