Zamknij

Piraci z Karaibów 6: Twórca „Czarnobyla” napisze scenariusz do nowego filmu Disneya?

Maciej Friedrich
29.10.2019 13:23
Piraci z Karaibów 6: Twórca „Czarnobyla” napisze scenariusz do nowego filmu Disneya?
fot. screen: YouTube

Disney nie rezygnuje z prób wskrzeszenia kasowej serii i pracuje nad 6. częścią „Piratów z Karaibów”. Wytwórnia najwyraźniej mierzy wysoko, bowiem do współpracy zaprosiła Craiga Mazina, twórcę hitowego serialu „Czarnobyl”. Kto jeszcze weźmie udział w pracach?

Disney to wytwórnia, która w ostatnich latach stawia na odświeżanie doskonale znanych i kochanych przez widzów produkcji. Stąd między innymi remaki kultowych bajek. W kinach mogliśmy oglądać między innymi nową wersję „Króla Lwa” i „Aladyna”. Disney stawia jednak nie tylko na bajki, chce również wskrzesić serię kasowych przebojów przygodowych. „Piraci z Karaibów” z Johnnym Deppem okazali się kasowym przebojem. Największą popularnością cieszą się trzy pierwsze części, dwie kolejne wyczerpały nieco formułę. Nic dziwnego, że do prac nad planowanym szóstym filmem o piratach zatrudniono najlepszych.

Twórca „Czarnobyla” napisze scenariusz do „Piratów z Karaibów”?

Mówiło się, że za odświeżenie „Piratów z Karaibów” odpowiadać mają Rhett Reese i Paul Wernick, ojcowie sukcesu kinowego „Deadpoola”. Panowie jednak zrezygnowali z projektu. Pod znakiem zapytania stać ma także występ Johnny'ego Deppa, co stawia producentów w trudnym położeniu.

Film ma jednak szansę na ciekawy scenariusz, bowiem, jak informują zagraniczne media, przygotować ma go Craig Mazin. To on odpowiada za fabułę doskonale przyjętego serialu „Czarnobyl”, za który otrzymał nagrodę Emmy. Produkcja została uznana za najlepiej oceniony serial w historii.

Mazina w pracach nad nowymi „Piratami” wspierać ma Ted Elliot, współautor scenariuszy do trzech pierwszych części. Potencjału fabularnego z pewnością więc nie zabraknie. Pytanie, czy to wystarczy, gdyby w produkcji zabrakło Deppa. 

High School Musical: hit Disneya wraca na ekrany. Ponownie zobaczymy Zaca Efrona? [WIDEO]

Zagłosuj

Czy twoim zdaniem nowi "Piraci z Karaibów" bez Johnny'ego Deppa mają sens?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF