Zamknij

Platforma Showmax znika z Polski. Do kiedy możemy oglądać ulubione seriale?

Redakcja
12.12.2018 11:10
Platforma Showmax znika z Polski. Do kiedy możemy oglądać ulubione seriale?
fot. facebook.com/ShowMaxPolska

Mamy bardzo złą wiadomość dla użytkowników platformy Showmax. Południowoafrykański koncert Naspers zdecydował o wycofania platformy z polskiego rynku. Ile czasu mamy, by obejrzeć nasze ulubione seriale?

Showmax to jedna z internetowych platform oferujących wideo na życzenie. Została uruchomiona w Południowej Afryce w sierpniu 2015 roku jako konkurencja dla usług Netflix i Amazon Prime Videos. Jest oddziałem koncernu Naspers. W Polsce Showmax został uruchomiony 15 lutego 2017 roku i cieszył się dużą popularnością. Poza pozycjami zagranicznymi oferował widzom również wiele produkcji krajowych, takich jak „Rojst”, „Ucho Prezesa” czy „SNL”. Na platformie premierę będzie miał również nowy film Patryka Vegi, „Plagi Breslau”. Niestety, dla miłośników Showmaxa nie mamy najlepszych wieści. Już niedługo serwis zniknie z Polski.

SNL
fot. facebook.com/ShowMaxPolska

Showmax zniknie z Polski

W oświadczeniu zamieszczonym w serwisie Presserwis.pl Naspers informuje, że Showmax zostanie wycofany z Polski na początku nowego roku. 

„31 stycznia 2019 Showmax wycofuje się z Polski, a usługa przestanie być dostępna. Jest to następstwem strategicznej decyzji właściciela Showmax – Naspers Group, o wycofaniu się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoiceGroup, do której włączony został Showmax”.

Portal Business Insider zapytał przedstawicieli serwisu o los krajowych produkcji, które do tej pory pojawiały się na Showmaxie. 

„Jeśli chodzi o produkcje oryginalne, mamy nadzieję, że znajdą gdzieś swój nowy dom, ale na razie nie mamy informacji na ten temat”.

Według badań przeprowadzonych w 2018 roku przez PBI/Gemius w listopadzie Showmax odwiedziło ponad 650 tysięcy użytkowników. Dla porównania Netflix zanotował wynik ponad 2,8 miliona. Być może więc powodem zniknięcia platformy jest przegrana z konkurencją.

ZOBACZ: "Kler" na Showmax. Kiedy premiera?

RadioZET.pl/businessinsider.com.pl/MF